درازنو قطب گردشگری منطقه مهمان پذیر می شود
تعداد بازدید تعداد بازدید: 236 تاریخ ارسال تاریخ ارسال: ساعت 1:22 ب.ظ، دوشنبه، 15 خرداد، سال 1396 نظرات بدون نظر

درازنو یکی از دهکده های ییلاقی و روستایی منطقه کردکوی که در جنوب روستای بالاجاده واقع شده است دارای ویژگیهایی منحصر بفرد و خاص در آب و هوا و زندگی سنتی می باشد.

به گزارش سرویس گردشگری رادکانا؛ درازنو قطب گردشگری منطقه کردکوی در سنوات اخیر با احداث جاده ها دسترسی آسفالتi بسیار مورد توجه گردشگران بومی، منطقه ای، استانی و حتی از سایر شهرستانها و استانها قرار گرفته است.
درازنو از گذشته بسیار دور محل و دهکده ییلاقی دامداران و اهالی روستای بالاجاده بوده است و همین قدمت عملا درازنو را به دهکده ییلاقی بالاجاده می شناسند و اکثریت مالکین آن را اهالی بالاجاده تشکیل می دهند و در گذشته نه چندان دور نیز اهالی بالاجاده در فصل تابستان و پاییز به کشت و زرع محصولات کشاورزی مثل سیب زمینی و سیفی جات اهتمام می ورزیدند.

1368732006_untitled-1
بافت خانه های آن روستایی و از چوپ بوده است و در داخل ساختمانها مطبخ و انبار نگهداری آذوقه تهیه می شد.
آب چشمه رزو و آب چشمه درازنو دارای ویژگیهای خاصی داشته و دارد و اکثر مردم در گذشته برای شستشو و تامین آب به سرچشمه می رفتند و اما در سنوات اخیر با فعالیت امنای محترم این روستای ییلاقی امکاناتی رفاهی چون آب آشامیدنی لوله کشی در همه خیابانها، کوچه ها و منازل و برق و تلفن نیز خدمات رسانی شده است.
درازنو معمولا از نیمه دوم خرداد ماه با شروع فصل گرما پذیرای اهالی فصلی نشین و مهمانان گذری در تعطیلات و پایان هفته ها می باشد.
درازنو علاوه بر فصل گرما دارای جذابیتهای دیدنی در فصل سرما و پاییز هم می باشد و علاقمندان بسیاری در فصل زمستان و برف به این دهکده سفر و گردش می نمایند.


درازنو در سنوات اخیر میزبان گردشگران توریسم ورزشی در رشته های کوه نوردی، دوچرخه سواری کوهستان، پرواز کایت و سایر رشته ها شده است و پرواز کایت آن بسیار پر رونق از ورزشکارانی از سراسر کشور برای پرواز به لحاظ شرایط خاص جغرافیایی منظرگاههای طبیعی جنگل، دشت و دریا را در خود می پذیرد .
هر ساله مهمانان بسیاری از سراسر کشور بالاخص شهرستانهای اطراف برای بهره گیری از مواهب و نعمات الهی و طبیعت بکر به دهکده ییلاقی درازنوسفر می کنند .
در سنوات اخیر توجه و نگاه مسئولان منطقه ای به این منطقه گردشگری معطوف شده است و در صدد برنامه ریزی برای تبدیل و معرفی این منطقه به عنوان منطقه گردشگری می باشند .
به امید انکه مردم شریف منطقه از این امکانات خدا دادی استفاده ببرند و در حفظ محیط زیست آن تلاش و همکاری لازم را داشته باشند.

Jahan_Nama_05_2

???????????????????????????????

capture

انتهای پیام/

 

ارسال نظر