درخشش نخبگان مهارتی گلستان در کشور+عکس
تعداد بازدید تعداد بازدید: 185 تاریخ ارسال تاریخ ارسال: ساعت 11:54 ق.ظ، پنج شنبه، 22 تیر، سال 1396 نظرات بدون نظر

تیم اعزامی گلستان برای دومین سال پیاپی با سرپرستی یک کردکویی در رقابتهای علمی کاربردی کشور با عنوان “پنجه های کارآمد” به مدال های رنگین عناوین اول و سوم دست یافتند.

به گزارش سرویس علمی رادکانا؛ در راستای کیفیت‌بخشی به آموزش‌های مهارتی و ارتقای سطح علمی و کارگاهی هنرجویان، شناسایی نخبگان مهارتی از طریق ایجاد رقابت علمی و عملی سازنده و معرفی توانمندی هنرجویان، هر ساله مسابقات علمی ـ کاربردی در سطح منطقه، استانی و کشوری برگزار می‌شود.

پانزدهمین دوره این مسابقات در مرحله کشوری از تاریخ 19 لغایت 21 تیر ماه در شهر ارومیه برگزار شد.

این مسابقات در 37 عنوان آزمون مهارتی شامل در زمینه صنعت با 18 عنوان، هنر Art با 10 عنوان، کشاورزی 6 عنوان و خدمات 3 عنوان آزمون برگزار می‌شود و هنرجویان با یکدیگر به رقابت پرداختند.

در مرحله منطقه‌ای، 120 هزار هنرجو در دو بخش تئوری و عملی رقابت کردند که از این تعداد، 16 هزار و 178 هنرجو به مرحله استانی راه پیدا کرده و پس از انجام رقابت، 2937 هنرجو به مرحله کشوری راه پیدا کردند.

این تعداد در 25 فروردین سال جاری، آزمون استاندارد مهارت در استان‌ها را برگزار کردند و از 19 تیر ماه نیز 261 هنرجو با یکدیگر به رقابت پرداختند که به نفرات نخست، نشان طلا و درجه‌ یک مهارت، نفر دوم نشان نقره و درجه دو مهارت، نفر سوم نشان برنز و درجه سه مهارت اعطا شد و در نهایت در هر 37 عنوان آزمون، 3 نفر و در مجموع، 111 نفر به عنوان نفرات برگزیده انتخاب و اعلام شد.

بنابراین گزارش؛ تیم اعزامی از استان گلستان برای دومین سال پیاپی با سرپرستی مهندس محمدحسن یزدانی از شهرستان کردکوی در این دوره از رقابتهای علمی با عنوان “پنجه های کارآمد” به مدال های رنگین عناوین اول و سوم دست یافتند.

پایگاه خبری تحلیلی رادکانا کسب این افتخار بزرگ علمی را به جوانان گلستانی و مربی کردکویی تبریک و تهنیت عرض می نماید.

انتهای پیام/

ارسال نظر