درددل جمعی از هنرمندان جوان کردکوی با پایگاه خبری رادکانا
تعداد بازدید تعداد بازدید: 935 تاریخ ارسال تاریخ ارسال: ساعت 1:14 ب.ظ، یکشنبه، 31 فروردین، سال 1393 نظرات ۴ نظر

جمعی از جوانان هنرمند شهرستان کردکوی با ارسال یادداشتی به پایگاه خبری تحلیلی رادکانا خواهان انتشار سخنان خود می باشند که این پایگاه خبری با توجه به رسالتی که دارد سخنان آنان را منتشر کرده و آماده دریافت اظهارات اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی شهرستان و سایر ادارات ذیربط می باشد.

81101916-5592609به گزارش رادکانا، جمعی از جوانان هنرمند شهرستان کردکوی با ارسال یادداشتی به پایگاه خبری تحلیلی رادکانا خواهان انتشار سخنان خود می باشند که این پایگاه خبری با توجه به رسالتی که دارد سخنان آنان را منتشر کرده و آماده دریافت اظهارات اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی شهرستان و سایر ادارات ذیربط می باشد.

در زیر نامه ارسالی این قشر هنرمند را با هم می خوانیم:

بسمه تعالی

با سلام و احترام فراوان:

در سالی که مقام معظم رهبری به عنوان «اقتصاد و فرهنگ، عزم ملی و مدیریت جهادی» نامگذاری کردند جمعی از هنرمندان جوان شهرستان کردکوی با مشکلی روبرو مواجه هستند که خواهان رسیدگی آن از سوی مسئولین محترم می باشند.

اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی شهرستان که بانی فرهنگ و هنر این شهر می باشد با برخورد سلیقه ای و انحصاری مختص به خود اجازه کار در راستای هنر و فرهنگ را به غیر از بعضی دوستان که مسئولیتی را در آن اداره دارا می باشند و یا رابطه ای با آن دوستان دارند می دهند.

کار فاخر تعزیه که از دیرباز در اسلام توجه ویژه ای به آن شده است اجرای آن در سالن فرهنگ و ارشاد اسلامی فقط به دلیل برخورد سلیقه ای توسط این اداره لغو شد ولی با حمایت های ناحیه مقاومت بسیج سپاه کردکوی این کار ارزشی به مدت یک هفته در مصلی نماز جمعه کردکوی بدست توانمند جوانان متدین این شهرستان انجام شده و با استقبال خوبی از سوی مردم ولایتمدار این شهرستان مواجه گردید.

حال که تمارین تئاتر جمعی از جوانان شهرستان کردکوی که عشق به کار و فعالیت در عرصه هنر دارند باید در منزل صورت گیرد و بی هیچی دلیلی اجازه سه شب اجرای عمومی کاری کمدی ارزشی به آنها داده نشود و این درحالی است که یک غیربومی براحتی سالن شهید بهشتی اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی را برای تمرین و اجرا به مدت یک هفته تحویل می گیرد و با بازدید خوبی روبرو نمی شود.

بی احترامی ها به جوانان به حدی رسیده است که کارشناسان برای بازبینی یک کار تئاتر در سالن حضور یافته ولی یک غیرکارشناس را برای کارشناسی این کار هنری تئاتر به سالن آورده تا در این خصوص اظهارنظر کند و کارشناسان نیز دائم مشغول مبایل هایشان بودند که بی احترامی زیادی به جوانان خوش ذوق کردکوی صورت گرفت.

مگر سالن شهید بهشتی اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی برای جوانان علاقمند به عرصه هنر این شهر احداث نشده است؟؟؟

حال باز بیاییم همایش های آسیب شناسی جوانان را در سطح جامعه برگزار کنیم ولی دریغ از آنکه جوانان با همین رفتارهای سلیقه ای و اجازه ندادن ها به چه مسیری کشیده می شوند و حال مسئولیت بر عهده کیست؟!؟!

اگر عشق به کار هنری نبود صددرصد این جوانان با وجود سنگ اندازی ها و مشکلات فراوانی که اداره فرهنگ و ارشاد این شهر برای آنان بی هیچ دلیلی ساخته است نمی توانستند 6 کار موفق و ارزشی را در طول 2 سال به اجرا درآورند.

خواهشمند است خواننده این یادداشت کمی به حال جوانان این شهر دلسوزی کرده و حمایت های لازم را برای پیشرفت جوانان انجام دهد.

در پایان، اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی شهرستان می تواند جوابیه این نامه را جهت انتشار به پایگاه خبری تحلیلی رادکانا ارسال نماید.

صدای جوان می گوید:

ایــــــن اِرشــــادی هـــا مگه مال پدرشونه ؟!
راست میگن !!!!
تا یکی از خود ارشادی ها تو کارا نبـــــاشه ، هیـــچ کاری نمی تونه اجرا بره …

شهروند می گوید:

شمام کارتون خورده شیشه داره دیگه..یه خورده راست و حسینی تر عمل میکردین یه سری حرف ها به وجود نمیومد شاید برای اجاره سالن فرهنگ به مشکل بر نمیخوردین 🙂
الان یک نفر با ده تا ای دی میاد جواب منو میده=)))))

نپـــار می گوید:

به نظرم تالار ارشاد کردکوی حق همه هنرمندان و جوانان کردکویی است که باید منصفانه در اختیار همه قرار گیرد. این خبری که منتشر شده نمونه اش را بنده خودم دیدم. بارها به این اداره رفتم ولی متاسفانه کارشناسان همه با هم به مرخصی ساعتی میروند و ارباب رجوع همیشه منتظر میماند.بسیار عملکرد ضعیفی دارند. و در مورد متن این خبر هم باید گفت درست است. فضای هنری خصوصا” تئاتر در انحصار مافیاییه عده ای خاص تعبیه شده ، که متاسفانه عملکرد دستگاههای نظارتی هم بر این جریانات بسیار ضعیف میباشد. امیدوارم این خبر باعث شود تا کمی نظارت و برخورد قاطع به آنها که حق و زمان مردم را ضایع میکنند صورت پذیرد.
سایت محترم رادکانا ، بسیار مشتاقیم تا پیگیری های این مطلب را هم منتشر کنید.

:( يكي از بازيگراي همون تئاتري هستم كه نگذاشتين اجرا بشه،اين كار چه اجرا بشه چه نشه من ديگه طرف تئاتر و بازيگري نميرم،فكر نكنين ترسيدم نه ولي می گوید:

من یکی از بازیگرای همون تئاتری هستم که نگذاشتین اجرا بشه،این کار چه اجرا بشه چه نشه من دیگه طرف تئاتر و بازیگری نمیرم،فکر نکنین ترسیدم نه ولی من عمرم رو از زیر پل پیدا نکردم که بخوام واسه ی شما ها طلف کنم،اگه آدمایی مثه شما ها نبودن الانم وضع تئاتر کردکوی هم این نبود،براتون متأسفم
زنده باد یاد و خاطره فرج الله زاهدی راد برای شادی روحش صلوات

ارسال نظر