دردناک ترین تصاویر از حادثه کشتار مسلمانان میانمار
تعداد بازدید تعداد بازدید: 136 تاریخ ارسال تاریخ ارسال: ساعت 2:54 ب.ظ، شنبه، 25 شهریور، سال 1396 نظرات بدون نظر

عکسی دردناک از یک مادر جوان در حالی که نوزاد ۴۰ روزه غرق شده اش را به آسمان بلند کرده، در توجه رسانه ها قرار گرفته است.

به گزارش سرویس حوادث رادکانا به نقل از باشگاه خبرنگاران؛ شاید بتوان عکسی را که در آن یک مادر مسلمان میانماری در حالی که پسر 40 روزه غرق شده اش را به آسمان بلند کرده و مشغول گریه و شیون برای فرزندش است، به عنوان دردناک ترین عکس از فاجعه این روزهای کشور میانمار به حساب آورد. این نوزاد در اثر واژگونی یک قایق که حامل دهها تن از مسلمانان روهینگیا در مرز آبی میانمار با بنگلادش در منطقه ” تکناف ” غرق شد.

دردناک ترین عکس از حادثه کشتار مسلمانان میانمار

دردناک ترین عکس از حادثه کشتار مسلمانان میانمار

از آغاز بحران در میانمار و قتل عام مسلمانان در این کشور گفته می شود  تاکنون حدود 1000 نفر جان خود را از دست داده اند. حدود 88 نفر از  قربانیان کسانی بوده اند که در رودخانه ” نف ” غرق شده اند. همچنین تاکنون بیش از 380 هزار نفر از مسلمانان میانماری به بنگلادش فرار کرده اند. این در حالی است که با وجود کشتار بیرحمانه مسلمانان روهینگیا در میانمار، آنگ سان سوچی” برنده جایزه صلح نوبل  و  و مدافع حقوق بشر  اهل میانمار  از محکوم کردن این کشتار امتناع ورزیده  است. سکوت وی موجب واکنش بسیاری از رهبران جهان و همچنان نامزدها های پیشین جایزه صلح نوبل  و برنده سال 2014  آن ” ملالا یوسف زی ” شده است. آنها از سوچی خواستند تا از  کشتار مسلمانان میانمار جلوگیر کند.

دردناک ترین عکس از حادثه کشتار مسلمانان میانمار

پلیس و ارتش  میانمار  در پشت این کشتار فجیع مسلمانان  هستند. بنا به گفته یکی از مردان روهینگیایی، روستای آنها شش روز متوالی مورد حمله پلیس و ارتش میانمار قرار گرفت. ” عبدل گوفار ” در این خصوص گفت: ” هنگامی که پلیس و ارتش میانمار روستای ما را مورد محاصره قرار دادند و با راکت شروع به بمباران کردند ما چاره ای جز فرار نداشتیم.”

گفتنی است؛ سه هفته کشتار هولناک مسلمانان در میانمار واکنش مقامات سازمان ملل را نیز در پی داشت. آنها از دولت میانمار خواستند تا فورا به این کشتارها  که بنا به گفته آنها نوعی پاکسازی قومیتی محسوب می شود پایان دهند.

دردناک ترین عکس از حادثه کشتار مسلمانان میانمار

انتهای پیام/

ارسال نظر