درصدی جرم ضرب و شتم در نیروهای مسلح گلستان
تعداد بازدید تعداد بازدید: 73 تاریخ ارسال تاریخ ارسال: ساعت 2:31 ب.ظ، سه شنبه، 19 دی، سال 1396 نظرات بدون نظر

سرپرست سازمان قضایی نیروهای مسلح گلستان گفت: با تلاش‌های انجام شده موفق شده‌ایم نسبت به سال قبل ۲۱ درصد کاهش جرم ضرب و شتم و کاهش ۱۰ درصدی ورودی پرونده‌ها و ۳۲ درصدی کاهش جمعیت کیفری (اعزام به زندان) را داشته باشیم.

به گزارش سرویس اجتماعی رادکانا؛ رحیم رحیمی صبح امروز در مجمع پیشگیری از وقوع جرم نیروهای مسلح استان گلستان اظهار کرد: محاکم قضای تنهای می‌توانند پیشگیری کیفری داشته باشند و کیفر به تنهایی کافی نیست و با مجازات نمی‌توان از وقوع جرم توسط مجرم جلوگیری کرد.

وی ادامه داد: مجازات و زندان همانند مسکن موقتی است که بعد از مدت کوتاهی استفاده از آن بدن برابر این مسکن مقاومت می‌کند.

سرپرست سازمان قضایی نیروهای مسلح گلستان خاطرنشان کرد: هر بار ورود به زندان فرد را آماده‌تر و باتجربه‌تر برای ارتکاب جرم می‌شود.

رحیمی با اشاره به اینکه مجازات باید به عنوان آخرین حربه استفاده شود، تاکید کرد: سازمان قضایی نیروهای مسلح به دنبال آن است تا در کنار فرماندهان نیروهای مسلح، علل و عوامل وقوع جرم را شناسایی و با توجه کردن به آنها، وقوع جرم در نیروهای مسلح را کاهش دهد.

وی اضافه کرد: در سازمان قضایی نیروهای مسلح استان گلستان با همکاری فرماندهان و با برگزاری مجمع پیشگیری از وقوع جرم توانستیم نسبت به سال قبل 21 درصد کاهش جرم ضرب و شتم و کاهش 10 درصدی ورودی پرونده‌ها و 32 درصدی کاهش جمعیت کیفری(اعزام به زندان) داشته باشیم.

سرپرست سازمان قضایی نیروهای مسلح گلستان تصریح کرد: در نیروهای مسلح ما وقوع یک جرم هم زیاد است و باید با بررسی عوامل وقوع جرم این موضوع را در بین نیروهای مسلح به شدت کاهش دهیم.

رحیمی گفت: پیشنهاد من این بود که پلیس محله را با محوریت پیشگیری از وقوع جرم و بررسی علل و مشکلات جامعه هدف را علاوه بر پادگان‌های نیروهای مسلح در سطح جامعه نیز آن را با جدیت پیگیری و اجرایی کرده تا شاهد کاهش وقوع جرم در سطح نیروهای مسلح و جامعه باشیم./فارس

انتهای پیام/

ارسال نظر