در امورات تعلیم و تربیتی خالص ترین و پاک ترین و مهربان ترین افراد را داریم
تعداد بازدید تعداد بازدید: 739 تاریخ ارسال تاریخ ارسال: ساعت 4:18 ب.ظ، چهارشنبه، 9 اسفند، سال 1391 نظرات بدون نظر

حجت الاسلام والمسلمین محمودی رییس محترم اداره تبلیغات اسلامی شهرسیتان کردکوی در سالروز امور تربیتی و تربیت اسلامی در جمع مربیان تربیتی اداره آموزش و پرورش شهرستان کردکوی به ایراد سخنانی در خصوص این امر مهم پرداختند.

IMG_0018حجت الاسلام محمودی رییس اداره تبلیغات اسلامی کردکوی در مراسم تقدیر از مربیان تربیتی اداره آموزش و پرورش کردکوی گفت: مربیان و معلمان گرانقدر حق بزرگی به گردن اقشار جامعه دارند. آنها در امر تعلیم و تربیت فرزندان و دانش آموزان سهم بسزایی دارند.

وی در ادامه افزود: اولین مربی خداوند متعال می باشد و انسان ها را بدست کسانی سپرد که خود آموزش داد.

محمودی با اشاره به اهمیت و ارزش مربی تربیتی افزود: آنقدر این مسئولیت سنگین می باشد که بدست افرادی سپرده شد که از شاگردان مکتب ائمه معصومین (ع) هستند.

وی تأکید کرد: ما در امورات تعلیم و تربیتی خالص ترین و پاک ترین و مهربان ترین افراد را داریم، افرادی که با قلبی پاک و بدور از هر بدی و خشم و ظلم می باشند.

محمودی اظهار داشت: وجود معلم مایه حیات جامعه است چنانکه آب مایه حیات جامعه می باشد. زمانی که آب مناسب آشامیدن می باشد که پاک باشد همچنین زمانی یک مربی می تواند تدریس کند و درس تربیتی دهد که پاک، طاهر و باتقوا باشد و خداوند متعال را در نظر بگیرد.

حجت الاسلام محمودی با توجه به در نظر گرفتن نقش مربیان به عنوان الگو و اسوه بیان داشت: یک مربی تربیتی باید الگو و اسوه برای دانش آموزان و فرزندان خود باشد. باید طوری عمل کند تا تأثیر بسزایی در رشد تربیتی دانش آموزان و فرزندان داشته باشد.

وی در ادامه با اشاره به  تربیت شاگردان بزرگ در مکتب امام (ره) اظهار داشت: نقش پاک امام (ره) توانست از نوفل شاتو فرانسه شاگرد تربیت کند.

محمودی افزود: طهارت و پاکی و تزکیه نفس امام (ره) باعث شد شاگردانی در نهضت و مکتبش تربیت شوند که در حال حاضر از عناصر اصلی نظام و انقلاب اسلامی ایران می باشند.

ارسال نظر