در انتخابات بی تفاوت نباشیم
تعداد بازدید تعداد بازدید: 96 تاریخ ارسال تاریخ ارسال: ساعت 10:42 ق.ظ، پنج شنبه، 14 اردیبهشت، سال 1396 نظرات بدون نظر

انتخابات مظهر مردمسالاری دینی و مشارکت دادن به مردم در سرنوشت خویش است.

به گزارش سرویس سیاسی رادکانا؛ انتخابات یعنی ” مردم ” این قدرت را پیدا می کنند که هر کسی را که دوست دارند و مطابق نظر آنان است، به عنوان مسئول  انتخاب کنند.

اگر مردم کسی را نخواهند و به او رأی ندهند، آن شخص بر مسند حکومت نخواهد نشست حتی اگر دارای بالاترین شخصیت علمی و سیاسی باشد.

اهمیت دیگر انتخابات در آن است که مردم با انتخاب خود، شخصی را چهار سال او را رییس جمهور و حاکم بر سرنوشت خویش قرار می دهند. اگر آن شخص عادل و کارآمد باشد، به نفع مردم خواهد بود ولی اگر از حل مشکلات کشور مانند بیکاری ، گرانی ، رکود ، قاچاق و … ناتوان باشد، ضررش به مردم خواهد رسید.

از جهت دیگر حضور حداکثری مردم در انتخابات، اقتدار و امنیت کشور را بالا می برد. در نظام بین الملل، مشارکت بالای مردم یک کشور در انتخابات، عنصر مهمی در اقتدار و قدرت آن کشور به شمار می آید.

اینکه مردم پای صندوق رای حاضر شوند، نشان حمایت و اعتقاد به نظام است زیرا هر یک از نامزدهای ریاست جمهوری در درون نظام تعریف می شود و رأی به هر کدام از آنها چه اصلاح طلب و اعتدالگرا و چه اصولگرا رای به نظام و حکومت اسلامی است.

در این صورت دشمنان خیال خام تعرض به نظام و از بین بردن کشور را به گور می برند.

بنابرین نباید به سرنوشت خود و کشور و نیز به منافع ملی و امنیت کشور بی تفاوت بود. اگر ایرانی هستیم و به فکر آبادانی کشور خود می باشیم، فارغ از هر گرایش فکری و سیاسی در انتخابات حضوری پر رنگ داشته باشیم.

نویسنده: حجت السلام حسین الوندی

انتهای پیام/

ارسال نظر