در دیدار سردار بابایی با مدیران هفته نامه و خبرگزاری های گلستان چه گذشت؟
تعداد بازدید تعداد بازدید: 481 تاریخ ارسال تاریخ ارسال: ساعت 2:23 ب.ظ، پنج شنبه، 25 اردیبهشت، سال 1393 نظرات بدون نظر

شامگاه گذشته فرمانده سپاه نینوا گلستان با اصحاب رسانه گلستان دیدار و گفتگو کرد که حواشی این دیدار از نظرتان می گذرد.

resan01به گزارش رادکانا، سردار محمدحسین بابایی فرمانده سپاه نینوا شامگاه گذشته در جمع مدیران مسئول هفته نامه ها و خبرگزاری های استان گلستان گفت: یکی از اهداف و ماموریت های بسیج تحقق جامعه اسلامی است و در این راه دشمن سعی می کند با هر طریقی جلوی این اتفاق را بگیرد.

بابایی با اشاره به اینکه دشمن به دنبال نابودی انقلاب اسلامی است خاطرنشان کرد: از روز اول پیروزی انقلاب انواع خشونت ها و جنگ علیه ایران اسلامی توسط دشمن آغاز شد و کل غرب و دشمنان ایران اسلامی امروز یک جبهه بودند تا با ما بجنگند.

وی اظهار کرد: امروز نیاز است که ما هم یک جبهه باشیم و علیه این طرح دشمن مقابله کنیم و در راه نبرد باید جبهه ای عمل کرد چون امروز ما با سه جبهه سرمایه داری با نماد امریکا، صهیونیسم با نماد اسراییل و جبهه ارتجاع با نماد عربستان در حال جنگیم.

resan01

فرمانده سپاه نینوا استان گلستان خاطرنشان کرد: جبهه سرمایه داری و صهیونیسم خطرشان مشخص و دشمنی شان معلوم است اما جبهه ارتجاع به دلیل اینکه در دنیای اسلام ریشه دارد بسیار خطرناک تر است ، امروز انگلستان داعیه دار شیعه شده و شبکه های شیعی اهل بیت ، فدک و امام حسین و … را حمایت می کند و این نشان می دهد که انها ماموریت دارند تا با نماد اسلام با اسلام مقابله کنند.

محمد حسین بابایی اشاره کرد: در این شبکه ها توهین به صحابه و زنان پیامبر و نهایتا توهین به امام خمینی و مقام معظم رهبری وجود دارد و با این کار جهان اسلام و شیعه وسنی را به جان یکدیگر می اندازند . 

وی با اشاره به اینکه سپاه از دولت حمایت می کند و در تمام دوره ها این را وظیفه خود دانسته تصریح کرد: رسالت سپاه حفظ و نگهداری از دستاوردهای انقلاب اسلامی ، خون شهیدان و اطاعت از دستورات ولی فقیه است و اگر در راه اداره کشور خطایی ببیند به رسالت خود عمل خواهد کرد.

بابایی افزود: رسانه ها بستر عملیات روانی دشمن هستند و برای همین است که دشمن اینقدر روی این موضوع تمرکز کرده است بنابراین سعی کنید توپخانه خودتان را روی هم نگیرید و مواظب دشمن باشید و هیچوقت در دام تنگ نظری های گروهی محصور نشوید . 

در این دیدار ، علی منصوری رضی رئیس شورای بسیج رسانه استان گلستان گفت: یکی از وظایف اصلی بسیج تبادل آرا و افکار در جامعه و اطلاع رسانی صادقانه در جهت تقویت نظام است .

وی اعلام کرد: در همین راستا بسیج رسانه با تشکیل شورای همفکری به دنبال تحقق آرمانهای انقلاب اسلامی است و امروز این همه رسانه و خبرگزاری و سایت در جبهه فرهنگی انقلاب به دنبال این هدف هستند .

resan02

جعفر خاندوزی مدیر مسئول ماهنامه جرجان نیز اظهار کرد: تقسیم بندی فکری و سلایق سیاسی و فکری افراد می تواند در جهت بسط و تحکیم روابط اجتماعی بسیج رسانه در جهت اهداف آن موثر باشد.

خاندوزی تاکید کرد: بسیج همواره به عنوان یک پشتوانه مردمی و تکیه گاه امن نیاز دارد تا از ظرفیت همه اندیشه ها و سلیقه های که در مجموعه نظام کار می کنند بهره بگیرد و این موفقیت را بیشتر تضمین می کند.

یوسف قوجق مدیر مسئول هفته نامه یاپراق نیز در این نشست گفت: رسانه ها باید پنجاه پنجاه باشند یعنی هم حرف دولت را به مردم و حرف مردم را دولت منتقل کنند در حالی که امروز صد در صد حرف مسئولین را به مردم می رسانند.

قوجق اظهار کرد: بیشتر خبرگزاری ها و مطبوعات تبدیل به بولتن خبری شده اند و اگر بسیج رسانه کمک کند تا یک فضایی ایجاد شود تا به اصحاب رسانه برای بیان حرف مردم کمک شود چیز خوبی است .

وی از وجود قلم های مقدس در جبهه خودی سخن گفت و اذعان کرد: امروز در کشور جوانان خوبی حضور دارند که با قلم های مقدس خود توانسته اند افکار و اندیشه های انقلاب اسلامی را تبیین کنند.

resan06

محمد دیلم کتولی از نویسندگان و فعالان مطبوعاتی استان نیز افزود: قلم تا زمانی مقدس است که در خدمت اسلام و انقلاب و نظام و خون شهیدان باشد و گرنه همین قلم تا دیروز در دست افرادی چون اکبر گنجی و سلمان رشدی و .. بود ولی آن قلم که قداستی نداشت .

دیلم کتولی خاطرنشان کرد: امروز مرزهای جبهه خودی و غیر خودی مشخص شده و هر کس باید بداند در کدام جبهه بازی می کند و وجود این همه رسانه و سایت باعث شده تا جوانان انقلابی به میدان بیایند و از خون شهدا و ارزشها دفاع کنند .

resan07

resan05

همچنین رشیدی از ماهنامه جام گلستان در این نشست گفت: بسیج رسانه باید دارای افق و برنامه های مشخصی باشد تا بتواند اهدافی را که مد نظر دارد برسد  اما آنطور که من دیده ام هنوز برنامه ها کوچک و دورنمای مشخصی ندارد.

وی بیان کرد: باستی یک گروه قوی از همه رسانه ها استانی و حتی گروههای تبلیغاتی شکل بگیرد تا بتوان به اهداف مد نظر بسیج رسانه دسترس پیدا کرد.

در این نشست سیدی از علی آباد کتول ؛ غلامرضا رجایی از خبرگزاری فارس ، علی منصوری رضی از گلستان مهر ، امینیان از ماهنامه آژینه ، رشیدی از جام گلستان ، زهره رجبی از خبرگزاری فارس ، حسام از بهار گلستان ، تقی پور از التیام ، جهانگیری از ترنم سبز ، خواجه مظفری از رادکان ، گلستانی از سایت گلستان ما ، جعفر خاندوزی از ماهنامه جرجان ، جواد عموزاد از هفته نامه پژواک سخن ، یوف قوجق از هفته نامه یاپراق ، رستم جرجانی از هفته نامه اقتصاد گلستان ، عبدالقیوم شکاری از سایت ترکمن سیسی ، احمدملاشاهی از واحد خبر صدا و سیما ، محمد دیلم کتولی از علی آباد کتول و ماهنامه روزهای آفتابی حضور داشتند .

resan03

ارسال نظر