در روز جهانی پست از ما تقدیری نشد
تعداد بازدید تعداد بازدید: 1,077 تاریخ ارسال تاریخ ارسال: ساعت 12:10 ب.ظ، پنج شنبه، 18 مهر، سال 1392 نظرات ۳ نظر

پایگاه خبری تحلیلی رادکانا به مناسبت روز ۱۷ مهر که روز جهانی پست می باشد قصد داشت تا با اولین پستچی شهرستان کردکوی مصاحبه تهیه نماید ولی بدلیل وجود موانعی برایمان میسر نشد لذا از این رو اقدام به گرفتن مصاحبه از یکی از بازنشسته ها و پستچیان قدیمی شهرستان کردکوی نموده ایم که در این میان قرعه بنام آقای علیجان منوچهری پستچی بازنشسته کردکوی افتاده است.

IMG_0001پایگاه خبری تحلیلی رادکانا به مناسبت روز 17 مهر که روز جهانی پست بود قصد داشت با اولین پستچی شهرستان کردکوی مصاحبه تهیه نماید ولی بدلیل وجود موانعی این مهم میسر نشد لذا از این رو اقدام به گرفتن مصاحبه از یکی از بازنشسته ها و پستچیان قدیمی شهرستان کردکوی نموده ایم که در این میان قرعه بنام آقای علیجان منوچهری پستچی بازنشسته کردکوی افتاده است.

در ذیل متن مصاحبه خبرنگار رادکانا با علیجان منوچهری پستچی بازنشسته اداره پست کردکوی را می خوانیم:


ابتدا خودتان را معرفی کنید:

اینجانب علیجان منوچهری کارمند بازنشسته اداره پست هستم. در سال 63 وارد اداره پست شدم که اواخر سال 88 بازنشسته شدم..

چه شد که اداره پست را انتخاب کرده اید؟

کار روزگار بود که وارد این شغل شدم.

اوایل ماشین داشتم و دلالی می کردم و امورات زندگی را از این راه می چرخاندم که در یکی از این روزها دوستانم بهم اطلاع دادند اداره پست استان درخواست نیرو کرده و بنده را به استان بردند؛ رفتم به آنجا و آزمون دادم و خوشبختانه از 7000 نفر شرکت کننده که 150 نفر می خواستند بنده توانستم قبول شوم.

علاقه خودتان را نسبت به شغلتان بیان فرمایید:

بنده با وجود اینکه بازنشسته شده ام از شغلم راضی هستم و هیچوقت از این کار گلایه نمیکردم چرا که خدمت رسانی به مردم برای من خیلی خوب بود و افتخار می کردم که به مردم شهرم خدمت می کنم.

یک خاطره خوب و یک خاطره بد از دوران کاری تان برایمان بیان فرمایید:

خاطرات خوب و بد که به ذهنم نمی رسد ولی آنچه که قابل بیان می باشد این است که یک پستچی باید در برف و باران به نحواحسن کار کند و خدمتی صاقادنه به مردم ارائه دهد.

تا بحال شده از همکارانتان و یا رئیس اداره تان ناراحت شوید:

خب این یک چیز کوچک و معمولیست و برای هر کسی پیش می آید و خیلی زود هم فراموش می شود چرا که صمیمیتی عجیب در بین کارکنان اداره پست وجود دارد و باعث می شود چنین مواردی را نادیده بگیریم.

خانواده تان شغلنان را قبول داشتند؟

بله موافق بودند. البته بعضی اوقات ناراضی بودند ولی همیشه خداوند را شاکر بودیم.

روزهای آخر خدمت چه حالی داشتید؟

سخت نبود؛ تقریبا یک کار کوچکی برایم پیش آمد و همانطور که عده ای می دانند فرزند جوانم بود در سال 88 در یک درگیری کشته شده بود و من دیگر رمق کار کردن نداشتم و شغل ما هم که همیشه در بیرون از اداره و در سرما و گرماست از این لحاظ بود که با وجود طرح خدمت 25 ساله خودم را از این طریق بازنشسته کردم.

نظرتان در خصوص دوران بازنشستگی چه می باشد؟

بازنشستگی برای کسی که مدت طولانی مشغول فعالیت در شغلی می باشد زیاد خوش نمیگذرد. درحال حاضر در اختیار خانه و خانواده هستیم.

در دوران بیکاری خودم مکانی را اجاره کردم و سرگرم کاری هستم.

چند جمله در خصوص پست بگویید:

مجموعه اداره پست مجموعه بسیار خوب و ارزشمندی می باشد و در نهایت می توانم بگویم همیشه در سرما و گرما خدمت رسانی به مردم است و مردم هم از ما پستچیان انتظارات فراوانی دارند.

انتظار شما از مردم چه می باشد؟

انتظار داریم کارها و خدماتی که ارائه می دهیم لااقل تشکر کوچکی در قبالش از ما بکنند ولی متأسفانه بعضی مردم تشکر کردن بلد نیستند.

خودتان از مجموعه اداره پست چه انتظاراتی دارید؟

انتظاراتمان در حد بازنشستگیست

در روز 17 مهر که روز جهانی پست بود یک پاداش 200 هزار تومانی به شاغلین اداره پست دادند و قرار بود که به بازنشستگان 50 هزار تومان بدهند ولی هنوز حقمان را ندادند.

 

سیدمهدی حسینی می گوید:

خدا قوت آقای منوچهری، از خداوند من خواستار خوشبختی شما در طول زندگی تان هستم. امیدوارم بتوانم زحماتی که برای شهر کشید را جبران کنم.
اجرکم عندالله

كردكويي1 می گوید:

جناب آقای منوچهری از زحمات چندین ساله شما در اداره پست کردکوی تقدیر و تشکر می کنیم خداوند به شما عمری با عزت عطا بفرماید .

گلستان بلاگ می گوید:

با تشکر از مطلب خوبتان.
مطلب شما با نام خودتان در گلستان بلاگ منتشر شد.
گلستان بلاگ منتظر مطالب شماست.

http://golestanblog.ir/?p=9352

ارسال نظر