در چهارشنبه سوری با مخلان نظم و آرامش مردم در کردکوی برخورد می شود/برخورد با فروشندگان مواد محترقه غیرمجاز
تعداد بازدید تعداد بازدید: 650 تاریخ ارسال تاریخ ارسال: ساعت 12:12 ب.ظ، دوشنبه، 26 اسفند، سال 1392 نظرات بدون نظر

امیدواریم با توجه به اینکه در روزهای پایانی سال قرار داریم و اینکه این روزها مقارن شده با ایام فاطمیه و شهادت حضرت زهرا (س) که مردم عزادار هستند کاری کنیم تا هم لطمه ای به ایام فاطمیه وارد نشود و هم در آستانه سال نو باعث آسیب دیدن خود و خانواده های خود نشویم.

IMG_00081به گزارش رادکانا، سرهنگ محمد شیرازی فرمانده نیروی انتظامی شهرستان کردکوی در خصوص حوادث چهارشنبه آخر سال در گفتگو با خبرنگار رادکانا گفت: چهارشنبه آخر سال با توجه به حوادث سالهای گذشته به غیر از فاجعه، مشکلات و مزاحمت برای مردم منفعت دیگری نداشته است.

وی در ادامه افزود: در سالهای گذشته تعدادی از هنجارشکنان در خیابان ها باعث ثلب آسایش مردم می شدند لذا خانواده ها در این شب تا جایی که امکان دارد از خانه های خود خارج نشوند تا مورد اذیت و آزار این قبیل افراد قرار گیرند.

شیرازی با اشاره به ماهیت چهارشنبه سوری اظهار داشت: چهارشنبه سوری یک سنتی بود که کم کم با توجه به گذشت زمان دچار تغییر و تحولات زیادی شده و با ایجاد مزاحمت توسط برخی افراد سودجو برای خانواده ها، نوامیس مردم با استفاده از مواد مشتعل و محترقه موجب بروز صدمات زیادی شده است.

وی ادامه داد: همه ساله شاهد هستیم در چهارشنبه آخر سال برای تعدادی از خانواده ها حوادث بزرگی در این راستا رخ می دهد و به نوعی فرزندانشان سر از بیمارستان در می آورند.

سرهنگ شیرازی تصریح کرد: در این مابین افراد سالخورده و یا بیماران قلبی هستند که تاب و تحمل این صداهای ناهنجار را ندارند و موجب اذیت و آزار آنان می شود.

وی خطاب به خانواده های تأکید کرد: توصیه ای که به همه خانواده ها دارم این است که از فرزندانشان مراقبت کنند و مانع استفاده فرزندان خود از مواد مشتعل، ترقه های خطرناک شوند زیرا عده ای سودجو به بهانه سود و منفعت بیشتر قصد فروش این مواد محترقه را دارند که خطرات زیادی برای خانواده ها بوجود می آورند.

فرمانده نیروی انتظامی شهرستان کردکوی با اشاره به مقارن شدن این روزها با ایام فاطمیه، بیان داشت: امیدواریم با توجه به اینکه در روزهای پایانی سال قرار داریم و اینکه این روزها مقارن شده با ایام فاطمیه و شهادت حضرت زهرا (س) که مردم عزادار هستند کاری کنیم تا لطمه ای به ایام فاطمیه وارد نشود.

وی در ادامه خاطرنشان کرد: در خصوص برخورد با فروشندگان مواد محترقه غیرمجاز طبق دستورالعملی که از طریق سلسله مراتب به ما ابلاغ شده طرح بازدید از صنوف را در دستور کار خود دادیم.

کشف تعداد زیادی مواد محترقه در کردکوی

شیرازی از کشف تعداد زیادی مواد محترقه طی روزهای گذشته در شهرستان کردکوی خبرداد و گفت: طی اخطاری به برخی سوپر مارکت ها که از موقعیت شغلی خود سوء استفاده کرده و اقدام به فروش مواد محترقه غیرمجاز می کنند با هماهنگی مقام قضایی در خصوص پلمپ مغازه های مذکور اقدام خواهیم کرد.

وی افزود: افرادی که دارای مغازه های استیجاری می باشند و کسانی هستند که بعنوان کارگر در این مغازه ها کار می کنند از کارفرمایان تقاضا داریم حتما نظارت کافی را بر روی فروشندگان خود داشته باشند.

سرهنگ شیرازی اکثر استفاده کنندگان از مواد محترقه را قشر جوان دانست و خاطرنشان کرد: افرادی که مبادرت به چنین کاری می کنند افرادی جوان هستند که در اثر بی تجربگی، عدم آگاهی و عدم شناخت قانون دست به چنین اقدامات خطرناکی می زنند لذا خواهشی که از این افراد داریم این است که بخاطر کسب منفعت و سود ناچیز دست به چنین اقدامات ناپسند نزنند.

در شب چهارشنبه سوری با مخلان نظم و آرامش مردم در حوزه استحفاظی شهرستان کردکوی برخورد می شود

فرمانده نیروی انتظامی شهرستان کردکوی تأکید کرد: حتما در شب چهارشنبه سوری با مخلان نظم و آرامش مردم در حوزه استحفاظی شهرستان کردکوی با تعاملی که با دادستان محترم شهرستان داریم برخورد خواهیم کرد.

وی ادامه داد: سال قبل با تعداد افرادی در شهرستان که در این شب به هر نحوی برای خانواده ها مزاحمت ایجاد می کردند، برخورد کردیم.

وی در خاتمه تصریح کرد: جا دارد به خانواده های محترم اخطار بدهم که از فرزندان خود مراقبت کنند تا در چهارشنبه آخرسال به دلیل ندانم کاری بازداشت نشده و یا گوشه زندان نباشند.

ارسال نظر