در ژنو امتیاز نقد داده‌ایم اما قول نسیه گرفته‌ایم
تعداد بازدید تعداد بازدید: 785 تاریخ ارسال تاریخ ارسال: ساعت 11:30 ق.ظ، یکشنبه، 29 دی، سال 1392 نظرات بدون نظر

اینکه ما در مقابل این همه تعهد نقد فقط ۴میلیارد از ۱۰۰ میلیارد پول بلوکه شده‌مان را بدست بیاوریم برای ما نه تنها پیروزی نیست بلکه باید بگوییم شاید هم بسیار بد باشد.

n00301860-bبه گزارش رادکانا، عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی با اشاره به متن منتشر شده توافق ژنو توسط کاخ سفید اظهار کرد: گفتمان هر دوطرف این قرارداد این است که این توافق را در داخل کشورهای خودشان پیروزی جلوه می‌دهند.

احمد بخشایش اظهار کرد: در واقع ما باید اذعان کنیم که امتیاز نقد را در این توافق ما داده‌ایم و ۵+۱ قول امتیاز نسیه‌ای را که هنوز آن را هم نداده است داده است.

بخشایش تصریح کرد: ما در این توافق متعهد شده‌ایم که غنی سازی ۲۰ درصد را متوفق کنیم، فعالیت سایت اراک را متوفق کنیم و مقداری اورانیوم را اکسید کنیم و در مقابل آن‌ها تحریم‌های جدیدی را علیه ما نداشته باشند.

این نماینده مجلس ادامه داد: رفتار دوطرف معادله مشخص است اما چون از لحاظ روانی احساس می‌شود که در طول این مدت تحریم‌ها برداشته شده است و برخی کشور‌ها که از ترس آمریکا تحریم خودسامان یافته‌ای را علیه ما داشته‌اند دیگر آن تحریم‌ها را ندارند شاید خوب باشد اما اینکه ما در مقابل این همه تعهد نقد فقط ۴میلیارد از ۱۰۰ میلیارد پول بلوکه شده‌مان را بدست بیاوریم برای ما نه تنها پیروزی نیست بلکه باید بگوییم شاید هم بسیار بد باشد./افکار

ارسال نظر