در ۶ ماهه نخست ۹۴ هیچ قتلی در شهرستان کردکوی رخ نداد
تعداد بازدید تعداد بازدید: 259 تاریخ ارسال تاریخ ارسال: ساعت 9:30 ق.ظ، دوشنبه، 13 مهر، سال 1394 نظرات بدون نظر

فرمانده انتظامی کردکوی گفت: تنها راه نجات جامعه از خطر تهاجم فرهنگی تبعیت از فرامین قرآن کریم است و با آموزش مفاهیم دینی و قرآنی به فرزندانمان می توانیم آنان را در مسیر درست و صحیح زندگی قرار دهیم.

IMG_1287به گزارش رادکانا، سرهنگ محمود علی فر فرمانده انتظامی شهرستان کردکوی بمناسبت هفته نیروی انتظامی در گفتگو با خبرنگار ما، یکی از مهمترین دغدغه های نیروی انتظامی را بحث برون سازمانی و درون سازمانی برشمرد و از آمادگی پلیس برای برگزاری کلاسهای متعدد و ارائه مشاوره‌های رایگان به تمام مدارس سطح شهرستان خبر داد و افزود: این مشاوره‌ها در زمینه چالش‌های اجتماعی از جمله مواد مخدر، رابطه ناسالم، موضوع راهنمایی و رانندگی و سایر مواردی‌ست که بنا به درخواست مدیران مدارس به صورت اعزام کارشناسان نیروی انتظامی به مدارس و برگزاری کلاس‌های آموزشی ارائه می‌شود.
وی در ادامه با اشاره به فعالیت های قرآنی نیروی انتظامی کردکوی، بر تبیین بیشتر معارف قرآنی در جامعه تأکید کرد و گفت: تنها راه نجات جامعه از خطر تهاجم فرهنگی تبعیت از فرامین قرآن کریم است و با آموزش مفاهیم دینی و قرآنی به فرزندانمان می توانیم آنان را در مسیر درست و صحیح زندگی قرار دهیم.

72 درصد پرونده‌ها در واحد مشاوره کلانتری کردکوی به مصالحه انجامید
علی فر در ادامه از مصالحه 72 درصدی پرونده‌ها در واحد مشاوره کلانتری کردکوی خبر داد و گفت: پیشگیری از آسیب‌های خانوادگی و اجتماعی در زمینه تامین و توسعه امنیت اجتماعی در جامعه بسیار مؤثر است، که در این راستا مشاوران و مددکاران با شناختی که از آسیب ها و معضلات اجتماعی دارند می توانند با بررسی محتوایی، راهکارهای عملی و هدفمندی را جهت حل این معضلات ارایه و با حل و فصل اختلافات و ایجاد مصالحه از فروپاشی کانون گرم خانواده پیشگیری کنند.
این مقام انتظامی با اشاره به آمار سرقت سال 92-93، گفت: تعداد وقوع سرقت های مهم در مدت یاد شده 9 درصد و تعداد سرقت های خرد 15 در صد کاهش داشته است.
وی همچنین از کاهش 15 درصدی سرقت های مهم، کاهش 2 درصدی سرقت های خرد، کاهش 57 درصدی سرقت ماشین، کاهش 32درصدی سرقت از منزل و کاهش 3 درصدی سرقت موتورسیکلت در 6 ماهه نخست 93-94در مقایسه با مدت مشابه سال گذشته خبر داد و گفت: در مقوله مواد مخدر نیز 85 درصد رشد کشفیات را در سطح شهرستان داشتیم.

در 6 ماهه نخست 94 هیچ قتلی در شهرستان کردکوی رخ نداد
فرمانده انتظامی کردکوی با بیان اینکه الحمد الله در 6 ماهه نخست 94 هیچ قتلی در شهرستان گزارش داده نشده به آمار تصادفات در این بازده زمانی اشاره کرد و گفت: در این مدت در زمینه تصادفات جرحی، فوتی و خسارتی 13 درصد کاهش تصادفات داشتیم.
وی با تأکید بر اینکه، امنیت در مرحله اول بایستی توسط معتمدین محل تامین شود و افراد ساکن در محلات به آنچه که در اطرافشان می گذرد، احساس مسئولیت کنند، همکاری و تعامل اعضای شورای معتمد پلیس را باعث افزایش ارتقاء امنیت اجتماعی عنوان کرد و از اعضای این شورا خواست تا با اجرای طرح های خود مراقبتی در جهت پیشگیری از انواع جرائم خصوصا سرقت همکاری کنند.

انتهای پیام/

ارسال نظر