دستگیری متخلفان شکار در بندر ترکمن
تعداد بازدید تعداد بازدید: 206 تاریخ ارسال تاریخ ارسال: ساعت 5:50 ب.ظ، دوشنبه، 29 تیر، سال 1394 نظرات بدون نظر

رییس اداره حفاظت محیط زیست شهرستان‌های ترکمن و گمیشان از دستگیری یک گروه از متخلفان حوزه صید و زنده گیری پرندگان شکاری در حوزه استحفاضی بندر ترکمن خبر داد.

2به گزارش رادکانا، علی بیانی در این رابطه گفت: در ادامه گشت‌های کنترلی و بازدارنده مامورین یگان حفاظت محیط زیست در سطح زیستگاه‌های پرندگان در شهرستان بندر ترکمن و گمیشان، یک گروه از فعالان حوزه بازگیری‌، قبل از صید پرندگان شکاری شناسایی و پس از تعقیب و گریز دستگیر شدند.

وی ادامه داد: از این گروه دو نفره علاوه بر کشف یک دستگاه موتورسیکلت پرقدرت و دو دستگاه دور‌بین چشمی، چندین شبچه و تله مخصوص صید و زنده گیری پرندگان شکاری و دو قطعه پرنده وحشی طعمه کشف و ضبط شد.

بیانی افزود: برای این متخلفان پرونده‌ای تشکیل و به محاکم قضایی معرفی شدند.

گلستان از جمله معدود تنفس‌گا‌ه‌های گونه‌های مختلف گیاهی و جانوری ایران است، این استان به عنوان ایرانی کوچک از کوه، دریا، جنگل، دشت و بیابان به صورت یکجا برخوردار است و در زمان حاضر به گفته مسئولان محیط زیست 114 گونه پرنده مهاجر در این منطقه زمستان گذرانی و بعضا زاد و ولد دارند.

از سوی دیگر برای متخلفان و شکارچیان غیرمجاز در پناهگاه‌های حیات وحش که از مناطق “شکار مطلقا ممنوع” محسوب می‌شود، قانونگذار علاوه بر جریمه تا سه سال حبس نیز پیش بینی کرده است.

انتهای پیام/

ارسال نظر