دستگیری مدیران کانال گرگان مجازی که علیه عفت و اخلاق عمومی فعالیت می‌نمودند
تعداد بازدید تعداد بازدید: 114 تاریخ ارسال تاریخ ارسال: ساعت 2:11 ب.ظ، پنج شنبه، 11 خرداد، سال 1396 نظرات بدون نظر

مسئول پلیس فتا فرماندهی انتظامی استان گلستان، گفت: در پی رصد فضای مجازی کارشناسان پلیس فتا متوجه کانالی در یکی از شبکه‌های اجتماعی تحت عنوان “Gorgan_majazi” شدند که ضمن ترغیب و تحریک کاربران با برگزاری مراسماتی تحت عنوان چالش و تهیه فیلم و تصویر از دختران و پسران نوجوان، از آنها سوء استفاده می‌کردند.

به گزارش سرویس اجتماعی رادکانا؛ سروان صاحبکاران اظهار کرد: گردانندگان این کانال شبکه اجتماعی که بیش از هزار عضو داشت با برگزاری این دست چالش‌ها و مراسمات به دنبال سوءاستفاده‌های جنسی و غیر اخلاقی از کاربران بودند.

‌وی افزود: انتشار فراخوان مبنی بر برگزاری چالش مانکن برای خانم‌های بدون حجاب و تحریک کاربران جوان و نوجوان جهت ‌تهیه فیلم و درج در کانال ‌فوق بخشی از فعالیت‌های مدیران این کانال بود که تلاش داشتند با جمع آوری کلیپ و عکس از کاربران از انها اخاذی جنسی نمایند.

سروان صاحبکاران از دیگر اقدامات گردانندگان این کانال را انتشار تصاویر مستهجن و مبتذل، فحاشی و توهین به برخی از شهروندان، خواند و گفت: جهت دهی افکار مخاطبان جهت انجام اعمال خارج از عرف و هنجارشکنی اجتماعی شیوه به دام اندازی این مجرمان بود.

مسئول پلیس فتا استان گلستان افزود: با توجه به حساسیت موضوع با انجام اقدامات اطلاعاتی و شگردهای پلیسی و پس از هماهنگی با دادیار محترم شعبه اول دادسرای عمومی و انقلاب شهرستان گرگان نهایتا دو نفر از مدیران اصلی کانال فوق شناسایی و دستگیر شدند.

وی ادامه داد: متهمان انگیزه خود از انجام این کارها را ایجاد تنوع و سرگرمی اعلام نموده و ضمن ابراز ندامت و پشیمانی اظهار داشتند که از قانون جرایم رایانه‌ای ‌و مجرمانه بودن اقدامات خود اطلاعی نداشتند.

سروان صاحبکاران ضمن توصیه ‌به کاربران در خصوص‌ انتشار اخبار و محتوای تحریک آمیز و غیر اخلاقی در فضای مجازی‌ از همه کاربران خواست قانون جرایم رایانه‌ای را مطالعه‌ نموده و فعالیت‌های خود را مطابق این قانون انجام دهند.

وی در توصیه به خانواده‌ها از آنان خواست فرزندان خود را در فضای مجازی رها ننمایند و حتما به فرزندان خود آموزش دهند که به هیچ عنوان عکس و کلیپ شخصی از خود در اختیار چنینی کانال‌ها و گروه‌های قرار ندهند.

مسئول پلیس فتا گلستان در ادامه ‌با اشاره به اشراف اطلاعاتی کارشناسان این پلیس بر فضای مجازی افزود: با کاربرانی که در فضای مجازی اقدام به هنجارشکنی نموده‌ و اعمال خارج از عرف انجام می‌دهند برابر قانون رفتار خواهد شد.

سروان صاحبکاران سایت پلیس فتا را دریچه ارتباطی با شهروندان خواند و گفت: پلیس فتا از هموطنان درخواست می‌کند در صورت مواجه شدن با موارد مشکوک آن را از طریق سایت پلیس فتا به آدرس Cyberpolice.ir بخش ثبت گزارش مردمی گزارش نمایند.

منبع: پایگاه اطلاع رسانی پلیس فتا

انتهای پیام/

ارسال نظر