دستگیری مدیر پروفایل غیراخلاقی یک شبکه اجتماعی در گلستان
تعداد بازدید تعداد بازدید: 453 تاریخ ارسال تاریخ ارسال: ساعت 11:54 ق.ظ، جمعه، 25 بهمن، سال 1392 نظرات بدون نظر

رئیس پلیس فتای فرماندهی انتظامی گلستان از دستگیری مدیر و گرداننده پروفایلی در یکی از شبکه‌های اجتماعی که اقدام به انتشار تصاویر غیر اخلاقی به قصد کلاهبرداری اینترنتی در قالب دریافت کارت شارژ تلفن همراه در فضای مجازی می‌کرد؛ خبر داد.

thumb276-8392da6bad264eac1da410f336a14373به گزارش رادکانا، سرهنگ حبیب‌الله رجبلی در تشریح این خبر گفت: مأموران پلیس فتا با رصد فضای مجازی و همچنین اقدامات فنی و اطلاعاتی، فردی که از طریق راه‌اندازی پروفایلی در شبکه اجتماعی فیسبوک اقدام به کلاهبرداری اینترنتی می‌کرد را شناسایی و با تشکیل پرونده موضوع را در دستور کار خود قرار دادند.

وی گفت: با انجام اقدامات پلیسی و تخصصی مدیر پروفایل به هویت «ح – ز» طی هماهنگی قضایی دستگیر شد.

رئیس پلیس فتای فرماندهی انتظامی گلستان ادامه داد: متهم که ابتدا منکر هر گونه جرم و بزه بود با مواجه شدن با دلایل و شواهد به بزه ارتکابی خود اعتراف و انگیزه خود را دریافت کارت شارژ تلفن همراه در قبال انتشار محتویات غیر اخلاقی و کلاهبرداری اینترنتی و اغفال عنوان داشت.

به گفته وی، متهم با تشکیل پرونده جهت سیر مراحل قانونی تحویل مراجع قضایی شد.

رجبلی در پایان با اشاره به آن دسته از مدیران وبلاگ‌ها و وب‌سایت‌های اینترنتی که در پوشش فضای مجازی، اخلاق و عفت عمومی جامعه را هدف گرفته‌اند هشدار داد و گفت: برخورد پلیس با این‌گونه هنجارشکنان برخورد جدی، قاطع و قانونی خواهد بود. / ایسنا

ارسال نظر