دستگیری پزشک و دعانویس قلابی در گلستان
تعداد بازدید تعداد بازدید: 129 تاریخ ارسال تاریخ ارسال: ساعت 11:05 ب.ظ، دوشنبه، 13 شهریور، سال 1396 نظرات بدون نظر

جانشین فرمانده انتظامی گلستان از شناسایی و دستگیرس پزشک و دعانویس قلابی در این استان خبر داد و گفت: این فرد تا کنون با این روش، یک میلیارد و ۲۰۰ میلیون ریال از شهروندان استان گلستان و مازندران کلاهبرداری کرده است.

به گزارش سرویس اجتماعی رادکانا؛ مسعود فروزان‌نیا در گفتگو با خبرنگار خبرگزاری فارس در گرگان اظهارکرد: طی ماه‌های گذشته مأموران اداره جعل و کلاهبرداری پلیس آگاهی استان گلستان پس از مدت‌ها اقدامات اطلاعاتی و پلیسی نسبت به فعالیت‌های گسترده فردی که با معرفی خود به عنوان پزشک داروهای تقلبی و غیرمجاز را برای مراجعان خود تجویز می‌کرد اطلاع پیدا کردند.

وی ادامه داد: در این راستا اقدامات پلیسی برای شناسایی متهم با جدیت آغاز شد که در روند تحقیقات سه نفر از شهروندان اهل شهرستان گرگان با طرح شکایت از فرد مورد نظر اظهار کردند که این فرد خود را پزشک معرفی کرده و اقدام به تجویز دارو برای درمان بیماری‌های مختلف فرزندان آنها کرده که نه تنها این داروها مفید نبوده بلکه وضعیت بیماری را تشدید کرده است.

جانشین فرمانده انتظامی گلستان گفت: یکی از شاکیان در اظهارات خود بیان کرد که این فرد از شیوه‌ای دعانویسی نیز برای درمان بیماران استفاده کرده که نتیجه عکس داشته است.

فروزان‌نیا خاطرنشان کرد: شاکیان تاکید داشته که تاکنون متهم ۳۰ میلیون تومان از آنها وجه نقد دریافت کرده و به هیچ عنوان پاسخگوی اعتراضات و شکایت آنها نسبت به عملکرد خود نیست.

وی گفت: با طرح این شکایت و جمع‌آوری اطلاعات و مستندات توسط کارآگاهان و طرح آن نزد مقام قضایی دستور شناسایی و دستگیری فوری این فرد توسط مقام قضایی صادر شد.

جانشین فرمانده انتظامی گلستان تصریح کرد: با وجود آنکه متهم متواری بوده و از شگردهای مختلف برای فرار از چنگال قانون استفاده می کرد اما کارآگاهان موفق شدند وی را در یک منزل مسکونی در شهرستان گرگان شناسایی کرده و وی را طی یک عملیات غافلگیرانه پلیسی دستگیر کنند.

فروزان‌نیا تأکیدکرد: در ادامه تحقیقات مشخص شد متهم دارای سابقه کیفری بوده و سال ۱۳۹۴ نیز فردی در استان گلستان از وی شکایت کرده است و همچنین این فرد در استان مازندران نیز از شهروندان مبلغ ۹۰میلیون تومان کلاهبرداری کرده است.

وی در پایان ابرازکرد: متهم که در ابتدا منکر به ذره انتصابی بود پس از مواجه شدن با دلایل و اسناد غیرقابل انکار پلیس لب به اعتراف گشود که متهم با تعیین قرار مناسب از سوی مقام قضایی راهی زندان شد.

انتهای پیام/

ارسال نظر