دشمن دانشگاه را دروازه نفوذ فرهنگی و سیاسی در جامعه می‌داند
تعداد بازدید تعداد بازدید: 372 تاریخ ارسال تاریخ ارسال: ساعت 8:05 ق.ظ، سه شنبه، 17 آذر، سال 1394 نظرات بدون نظر

دانشجوی مهندسی الکترونیک کردکوی گفت: دشمن معتقد است نفوذ در مراکز آموزشی و دانشگاهی بستر ساز نفوذ در جامعه است و دانشگاه را دروازه نفوذ فرهنگی و سیاسی در جامعه می‌داند، لذا جلوگیری از این نفوذ و نصب العین قرار دادن فرمایشات مقام معظم رهبری لازم و ضروری است.

 ???????????????????????????????به گزارش رادکانا، جواد احمدزاده دانشجوی رشته مهندسی الکترونیک کردکوی در گفتگو با خبرنگار ما، با تبریک فرا رسیدن 16 آذر روز دانشجو، رسالت اصلی دانشگاه را آموزش و پژوهش با محوریت اخلاق همراه با ارتقای روحیه نشاط و شادابی بیان کرد و گفت: اگر مسائل اخلاقی و فرهنگی درست شود، تمام مسائل حل خواهد شد.

وی با بیان اینکه قشر دانشجو به عنوان نیروی محرکه جریان‌های علمی و فرهنگی کشور می‌تواند به عنوان مجموعه پیش‌رو ایفای نقش کند، وجود تشکل‌های دانشجویی را پتانسیل بسیار ارزشمندی برای دانشگاه خواند و اظهار داشت: دانشگاه باشگاه سیاسی نیست نباید دانشگاه ها مکانی برای جولان افراد و احزاب سیاست زده شود همانطور که از اسم دانشگاه مشخص است یک مکان علمی است که باید در آن نیروهای متعهد و اهل فن تربیت شود.

احمدزاده اصلی‌ترین دلیل افت پیشرفت علمی در کشور را حاشیه‌سازی برای جامعه علمی و آکادمیک ارزیابی و خاطرنشان کرد: پرداخت به حواشی به جای در نظر گرفتن رسالت‌های اصلی علمی در کشور از جمله مهم‌ترین دلایل افت شاخص‌های علمی است.

این دانشجو در ادامه با بیان اینکه نفوذ در دانشگاه‌ها یکی از اهداف مهم دشمن در مسئله رخنه فرهنگی و سیاسی است، خاطرنشان کرد: دشمن معتقد است نفوذ در مراکز آموزشی و دانشگاهی بستر ساز نفوذ در جامعه است و دانشگاه را دروازه نفوذ فرهنگی و سیاسی در جامعه می‌داند، لذا جلوگیری از این نفوذ و نصب العین قرار دادن فرمایشات مقام معظم رهبری لازم و ضروری است.

وی در خاتمه با اشاره به اهمیت انتخابات پیش‌رو و اثرگذاری دانشجویان در راستای حضور حداکثری افزود: جریان دانشجویی باید نسبت به انتخابات فعال باشد، موضع داشته باشد و وارد بازی‌ نهادهای سیاسی و احزاب سیاسی نشود و براساس قانون و رعایت خطوط قرمز در برگزاری انتخاباتی باشکوه کمک کنند.

انتهای پیام/

ارسال نظر