دشمن چشم طمع به این انتخابات دوخته و می خواهد از فضای آن برای ایجاد فتنه و نارضایتی استفاده نماید
تعداد بازدید تعداد بازدید: 718 تاریخ ارسال تاریخ ارسال: ساعت 12:16 ب.ظ، جمعه، 8 دی، سال 1391 نظرات بدون نظر

کلاس سه روزه آموزشی عفاف و حجاب با عنوان طرح مشکات به همراه نشست بصیرت ، گرامیداشت حماسه نهم دی ماه ویژه بانوان فرهنگی شهرستان کردکوی در محل آمفی تئاتر اداره آموزش و پرورش (مدرسه نمونه دولتی وحدت ) با همکاری اداره آموزش و پرورش و بسیج فرهنگیان ناحیه کردکوی برگزار شد .

IMG_8384به گزارش رادکانا، کلاس سه روزه آموزشی عفاف و حجاب با عنوان طرح مشکات به همراه نشست بصیرت ، گرامیداشت حماسه نهم دی ماه ویژه بانوان فرهنگی شهرستان کردکوی در محل آمفی تئاتر اداره آموزش و پرورش (مدرسه نمونه دولتی وحدت )  با همکاری اداره آموزش و پرورش و بسیج فرهنگیان ناحیه کردکوی برگزار شد .

در این نشست  الیاسی، فرماندار کردکوی با اشاره به یکی از  فرمایشات مقام معظم رهبری در خصوص نهم دی که فرمودند: آنچه ما را در نهم دی ماه نجات داد، حادثه عاشورا بود.  حماسه 9 دی را شبیه حادثه عاشورا دانست؛ بدین معنا که ملت فهیم ایران با الگو پذیری از عاشورا و درس گرفتن از این حادثه عظیم تاریخی به دفاع از ولایت و دین وارد عرصه شدند. وی یادآور شد؛ در حادثه عاشورا کسانی در مقابل امام حسین (ع) ایستادند که از یاران پیامبر و امام علی (ع) بودند. آنان به اسم دین و با حکم دین و با نام مسلمانی  سرفرزند دختر رسول خدا(ص) را از بدن جدا کردند و آنچه باعث این امر شد،  انحراف در دین، غلبه دنیا طلبی بر دین طلبی و بی توجهی مردم به امر به معروف و نهی از منکر بود. بنابراین عاشورا دانشگاهی است که ما  امروز می  بایست در رفتار و کردارمان از آن درس بگیریم.

الیاسی ادامه داد: نهضت عاشورا یک تکلیف الهی و یا اسرار الهی برای امام حسین (ع) نبود، بلکه تشخیص بود، بصیرت بود و امام حسین (ع) با تشخیص خود به دفاع از دین و اصل ولایت پرداخت.
الیاسی در فراز دیگری از سخنانش به اهمیت جایگاه خانواده و نقش آن در حفظ دوام و پایداری جامعه پرداخت، وی گفت: خانواده بعنوان هسته اصلی و مرکزی جامعه مورد توجه ویژه دین است و در عین حال در مواقع حساس به کمک دین می آید.

IMG_8381

وی تأکید کرد : حفظ انسجام و اقتدار ملی با حفظ خانواده اتفاق می افتد و سستی، تباهی و انحطاط جامعه نیز در گرو از هم پاشیدگی کانون گرم خانواده است و این همان نکته ای است که امروز  باید به آن توجه ویژه شود، تا دشمن نتواند به مقاصد پلید خود دست یابد.

الیاسی همچنین  از تفاهم سالاری به جای مرد، زن و یا فرزند سالاری بعنوان اصلی اساسی در خانواده های اسلامی و دینی یاد کرد.
فرماندار کردکوی در فراز پایانی سخنانش به حوادث اخیر جامعه و در پیش بودن انتخابات ریاست جمهوری و شوراهای اسلامی شهر و روستا اشاره کرد و گفت: دشمن چشم طمع به این انتخابات دوخته و می خواهد از فضای آن برای ایجاد فتنه و نارضایتی استفاده نماید.

الیاسی گفت : دشمن به دنبال حمله نظامی به ایران نیست؛ بلکه می خواهد با تحمیل فشارهای اقتصادی، سیاسی و .. جوی متشنج در جامعه ایجاد کرده ،  از درون مردم را ناراضی نماید و وحدت جامعه را دچار شکاف نماید؛ اما نمی داند که ملت ما با مفاهیم ارزشی و انقلابی چون شهادت، جهاد، شهدای گمنام و … قرابت و آشنایی دارد و از جایگاه بزرگ رهبری و ولایت فقیه بی اطلاع است. پس وظیفه ماست که مراقب باشیم و تنها شنونده نباشیم، بلکه عمل کنیم و به دیگران هم بیاموزیم که چگونه با بصیرت عمل نمایند؛ چرا که به فرموده مقام معظم رهبری، بصیرت  یعنی اینکه کی وارد عرصه شوی، چگونه و چه مقدار عمل نمایی.

وی با اشاره به طرح اقتصاد مقاومتی از سوی مقام معظم رهبری بر رعایت اعتدال و پرهیز از اسراف و تبذیر و مصرف کالاهای ایرانی از سوی معلمان و بسیج فرهنگیان تأکید کرد و گفت: آنچه امروز توقع می رود، تنها عمل شما نیست بلکه ترویج تفکر اقتصاد مقاومتی در بین آحاد ملت  است .

ارسال نظر