دعوت ائمه جمعه اهل سنت گلستان برای شرکت پرشکوه مردم در راهپیمایی روز قدس
تعداد بازدید تعداد بازدید: 667 تاریخ ارسال تاریخ ارسال: ساعت 10:05 ق.ظ، دوشنبه، 7 مرداد، سال 1392 نظرات بدون نظر

ائمه جمعه اهل سنت استان گلستان با صدوراطلاعیه های جداگانه ای اعلام داشتند: دادخواهی از ملت مظلوم و ستمدیده وظیفه همه مسلمانان است.

imagesبه گزارش رادکانا، امام جمعه اهل سنت شهرستان گنبدکاوس با صدوراطلاعیه ای گفت: اسلام به دنبال برقراری صلح وعدالت در جهان است.

آخوند عبدالباسط نوریزاد تصریح کرد: رژیم صهیونیستی بدترین و وحشیانه ترین ستم ها را در حق مردم مظلوم فلسطین روا می دارد و حضور در راهپیمائی روز جهانی قدس به منزله زنده نگهداشته شدن فلسطین و آگاهی بخشی از ظلم و جنایات صهیونیست ها بر مردم این کشور است.

امام جمعه اهل سنت کلاله نیز با صدور اطلاعیه ای، نامگذاری آخرین جمعه ماه مبارک رمضان به نام روز جهانی قدس را نشان عمق هوشمندی و درایت حضرت امام خمینی(ره) دانست و اعلام داشت: حضور گسترده امت اسلامی در این راهپیمایی به منزله تجدید میثاق با آرمان های امام (ره) است.

آخوند محی الدین احمدی با تاکید بر لزوم اتحاد بین مسلمانان گفت: وحدت و انسجام مسلمانان عامل اصلی پیروزی در برابر دشمن است و نباید اجازه دهیم به اتحاد و همدلی بین مسلمین کوچکترین خدشه ای وارد شود.

همچنین امام جمعه اهل سنت بندرترکمن نیز حضور یکپارچه ملت در راهپیمایی روز قدس را نشانه دلبستگی به امام(ره) و مقام معظم رهبری دانست و خواستار حضور یکپارچه و منسجم امت اسلامی در این راهپیمائی شد.

آخوند محمد عابدی کر افزود: آخرین جمعه برای همه مسلمانان جهان از همه مذاهب و در همه جای عالم از اهمیت خاصی برخوردار است و انتخاب این روز توسط حضرت امام (ره) به معنای آن است که راه آزادی قدس وحدت مسلمانان است.

همچنین امام جمعه اهل سنت گمیشان نیز با بیان اینکه حمایت از فلسطین و قدس یک وظیفه انسانی و اسلامی است گفت: هیچ مسلمانی نمی تواند در مورد حوادثی که نسبت به مردم مظلوم فلسطین و نیز در مورد قبله اول مسلمین و مسجدالاقصی رخ داده است بی تفاوت باشد.

آخوند بهرامگلدی نبوی نژاد در این بیانیه تصریح کرد: دفاع از حق مظلوم و افراد ستمدیده همواره جزو مبانی و احکام اسلامی بوده و نامگذاری روز قدس برگرفته از احکام اسلامی است.

امام جمعه اهل سنت شهرستان آق قلا هم با صدور اطلاعیه ای با اشاره به اینکه اتحاد و همبستگی دنیای اسلام همواره مورد تایید و سفارش حضرت امام (ره) و مقام معظم رهبری می باشد اظهار داشت: حضور در راهپیمایی روز جهانی قدس یک وظیفه است و حضور گسترده مسلمین از هر رنگ و نژاد و مذهب مرزهای جغرافیایی را در نوردیده و لرزه بر اندان استکبار جهانی می اندازد.

آخوند عبدالحی میرزاعلی در این بیانیه تصریح کرد: روز قدس علاوه بر دعوت مسلمانان به قیام درمقابل ستم های اسرائیل و حامیان آن، بیانگر حمایت از مردمی است که از ابتدایی ترین حقوق انسانی خود محروم شده اند.

امام جمعه اهل سنت مراوه تپه نیز با صدور بیانیه ای شرکت در راهپیمایی روز قدس را یک وظیفه اسلامی دانست و گفت: این مهم باید مورد توجه و اهتمام همه مسلمانان جهان قرار گیرد.

آخوند غراوی، با اشاره به اهمیت وحدت بین جوامع اسلامی بیان داشت: حضرت امام (ره) وحدت کلمه را رمز پیروزی در مقابل دشمنان اعلام کردند و مقام معظم رهبری نیز همواره بر آن تاکید دارند.

امام جمعه اهل سنت خواجه نفس هم در اطلاعیه ای با اشاره به اینکه جمهوری اسلامی ایران نماد عینی و عملی وحدت بین مذاهب است اضافه کرد: وحدت بین مسلمین دشمنان اسلام را به وحشت انداخته است.

آخوند امانگلدی حنفی با بیان اینکه برگزاری هرچه باشکوه تر مراسم روز قدس یک اقدام موثر برای نشان دادن وحدت هرچه بیشتر کشورهای اسلامی است اظهار داشت: مسلمانان با حضور پررنگ خود در این راهپیمایی می توانند توطئه های دشمنان را خنثی سازند.

همچنین ، مدیران مدارس علوم دینی اهل سنت ، اساتید و طلاب حوزه های علمیه اهل سنت با صدور اطلاعیه های جداگانه ای ضمن برشمردن جنایت رژیم صهیونیستی خواستار حضور یکپارچه و متحد امت های اسلامی در راهپیمائی روز قدس شدند.

ارسال نظر