دعوت مراجع عظام تقلید از مردم برای حضور در راهپیمایی روز قدس
تعداد بازدید تعداد بازدید: 212 تاریخ ارسال تاریخ ارسال: ساعت 1:54 ب.ظ، چهارشنبه، 9 تیر، سال 1395 نظرات بدون نظر

مراجع عظام تقلید ضمن حمایت از مسلمانان ستمدیده فلسطین از مردم برای حضور در راهپیمایی روز قدس دعوت به عمل آورده و خواستار حضور پرشور آن‌ها در این رویداد تاریخی شدند.

824212به گزارش سرویس سیاسی رادکانا به نقل از سایت قم فردا، مردم ایران اسلامی همراه با مسلمانان آزاده سراسر دنیا بار دیگر هم‌زمان با آخرین جمعه ماه مبارک رمضان خود را آماده حضور در راهپیمایی روز قدس می‌کنند.

راهپیمایی که در آن بار دیگر فریاد مرگ بر اسرائیل و مرگ بر آمریکا طنین‌انداز خواهد شد و آمادگی نیروهای انقلابی در سراسر دنیا برای بازپس‌گیری قدس شریف از چنگال رژیم صهیونیستی به نمایش گذاشته خواهد شد.

مراجع عظام تقلید نیز با دعوت از مردم برای حضور در این راهپیمایی عظیم، بر اهمیت این روز در تاریخ اسلام تأکید کردند.

آیت‌الله مکارم شیرازی: مسجدالاقصی نخستین قبله مسلمانان ان‌شاءالله آزاد خواهد شد

این مرجع تقلید شیعیان سحرگاه امروز در مراسم احیای شب قدر در مدرسه امام کاظم (ع) با اشاره به‌روز قدس اظهار کرد: باوجود شرایطی که امروز در جهان اسلام حاکم است، باید راهپیمایی روز قدس را برگزار کنیم تا نسل جوان ما قضیه مسجدالاقصی و اشغال فلسطین را بدانند، مسجدالاقصی نخستین قبله مسلمانان است و ان شاء الله روزی این مکان از دست صهیونیست‌ها آزاد خواهد شد.

آیت‌الله سبحانی: رژیم صهیونیستی به دنبال سلب مسجدالاقصی از مسلمانان است

آیت‌الله سبحانی نیز در خصوص راهپیمایی روز قدس گفت:‌ همان‌طوری که امام خمینی (ره)‌ در ابتدای انقلاب فرمودند، مسلمانان باید در آخرین جمعه ماه رمضان‌،‌ در همه نقاط جهان که حضور دارند،‌ تظاهراتی برای حمایت از مردم فلسطین برگزار کنند تا اینکه این حکومت جائر صهیونیست سرجای خود بنشیند و قدس آزاد شود.

وی ادامه داد: مسجدالاقصی مکانی مقدس است که به جامعه اسلامی تعلق دارد،‌ البته ممکن است که پیروان مذاهب و ادیان دیگر هم به قداست این مسجد معتقد باشند، اکنون یک گروه ستمگر به دنبال سلب مسجدالاقصی از مسلمانان هستند.

آیت‌الله علوی گرگانی: استکبار جهانی به نیابت از اسرائیل، مسلمانان را به خاک و خون می‌کشد

آیت‌الله علوی گرگانی نیز با صدور بیانیه‌ای از امت مؤمن و روزه‌دار اسلامی خواست تا همدل، یک‌صدا و یکپارچه در راهپیمایی روز قدس حضور چشمگیر داشته باشند.
در این بیانیه آمده است: امت شریف، مؤمن و روزه‌دار اسلامی آخرین جمعه ماه مبارک رمضان نزدیک است، آخرین جمعه‌ای که با عنایت و دستور حضرت امام راحل رضوان‌الله تعالی علیه به روز قدس نام‌گذاری شده است روزی که امت اسلامی وظیفه دینی و سیاسی دارند یک‌صدا و همدل و یکپارچه بر اسرائیل، غاصب کشور اسلامی فلسطین و قدس شریف فریاد مرگ بر صهیونیست سر دهند.
در ادامه این بیانیه تصریح‌شده است: استکبار جهانی برای حفظ جایگاه این غده سرطانی عده‌ای از دست‌نشاندگان خود را به جان امت اسلامی انداخته تا به نیابت از اسرائیل، مردم مسلمان را به خاک و خون بکشند.
در پایان این بیانیه آمده است: وظیفه آحاد امت اسلامی سنگین‌تر است و لذا اینجانب توصیه می‌کنم همچون سال‌های گذشته در راهپیمایی روز قدس حضور چشمگیر داشته و بر سر استکبار و دست‌نشاندگان آن اظهار انزجار و تبری کنند.

انتهاای پیام/

ارسال نظر