دفاع مقدس ایران و مولفه قدرت با “تئوری قرآنی تقوی”
تعداد بازدید تعداد بازدید: 882 تاریخ ارسال تاریخ ارسال: ساعت 9:39 ق.ظ، یکشنبه، 2 مهر، سال 1391 نظرات بدون نظر

به وقوع پیوستن انقلاب اسلامی ایران در حساسترین نقطه استراتژیک جهان که اتفاقا از نظر استراتژیستها از اهمیت ویژه ای نیز برخوردار است. این انقلاب با نظریه ولایت فقیه امام و تئوری قرآنی” تقوی ” بعنوان ملاک برتری در آمایشهای سرزمینی و پیروزی در جبهه های فرهنگی، نظامی ، اجتماعی، اقتصادی، علمی و… را به جهان بدون سر و صدا و بی تفاوت به توجه و نوع نگاه سکولار به مولفه قدرت در صحنه عمل ارائه داد.

 

 

هشت سال دفاع مقدس مهر تاییدی بود بر تئوری قرآنی “تقوی ” که جان مایه و اساس فعالیت های فردی و اجتماعی اسلام محسوب می شود، تجلی آن در نینوای سال 63 هجری و قیام ابا عبدالله الحسین که منجر به نظریه بی نظیر ” پیروزی خون بر شمشیر” تشیع گردید و تا بحال در عرصه عمل  برای آن در هیچ یک از آکادمی های جهان نظیری به چشم نخورده است.

نگاه تحلیلگران به این موضوع نگاهی انتزاعی وفراواقع گرایانه است زیرا مولفه های برتری در جهان منحصر به توازن قدرت مشخص گردیده است و تجلی قدرت فائقه در نگاه ژئواستراتژیستها با تقسیم بندی هارتلندها درجهان و عواملی چون برتری در ثروت، قدرت نظامی و زرادخانه های تسلیحاتی ، رسانه، کمیت نیروی انسانی کیفی با دیدگاه تخصصی غرب… محدود می گردد. که بیش از دویست سال در دانشگاههای جهان تدریس می گردد و با انواع ترفند ها به خورد جهانیان  داده می شود.

اما به وقوع پیوستن انقلاب اسلامی ایران در حساسترین نقطه استراتژیک جهان که اتفاقا از نظر استراتژیستها از اهمیت ویژه ای نیز برخوردار است. این انقلاب با نظریه ولایت فقیه امام و تئوری   قرآنی” تقوی ” بعنوان ملاک برتری در آمایشهای سرزمینی و پیروزی در جبهه های فرهنگی، نظامی ، اجتماعی، اقتصادی، علمی و… را به جهان بدون سر و صدا و بی تفاوت به توجه و نوع نگاه سکولار به مولفه قدرت در صحنه عمل  ارائه داد.

هرچند این تئوری درعمل عمر آن به بلندی نظام حکومت اسلامی است و ملاک تشخیص نیک و بد در اسلام شناخته شده است و قرآن کریم با آیه معروف :” ان اکرمکم عندالله اتقاکم”  مهر تایید برآن زده است.ولی هرگز در عرصه عمل بشکل فراگیر بجز به میزان اندک در دهه های اول حضور پیامبر و ائمه معصومین ظهور و بروز پیدا نکرده است.

از دریچه نظام ولایت فقیه امام (ره) و با نگاه به تئوری قرآنی “تقوی” بعد از انقلاب اسلامی و هشت سال دفاع مقدس خصوصا با نگاه تشیع اثنی عشریه می رود تا همه بنیادهای سکولاریسم-که اساس و مبنای مدرنیته و دمکراسی غرب را تشکیل می دهد- را ویران کند و بر بنیاد آن طرحی نوع در اندازد.

این نبود مگر با تلاشهای بی وقفه بنیانگذار نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران حضرت امام خمینی (ره) که با گذر از عرفان عملی و نظری، خودسازی و تزکیه نفس، خطی را ترسیم کرد که در خط مقدم آن با فداشدن شهدای محراب، عالمان دین همچون شهید مطهری، بهشتی وهفتاد و دوتن، رجایی ، باهنر و در هشت سال دفاع مقدس با تأسی از آن شهیدان، فرزندانی پرورش یافتند که همچون یاقوت بر تارک بشریت می درخشند. شهیدانی چون چمران، کاوه، زین الدین، خرازی، باکری ،هاشمی، کاظمی ،علم الهدی و هزاران نمونه زنده …که صائمان روز و عابدان شب بودند و در جهاد فی سبیل الله، نفس های تحصیل کردگان دانشگاههای کلاسیک شرق و غرب جهان را  به شماره انداختند و چنان موقعیت زمین و زمان را از آنان گرفتند که جز حرمان و پشیمانی و خسران برای مدعیان دروغین مولفه های سکولار قدرت در غرب باقی نگذاشتند.

و بنا به نظر شاهدان برای دیدن شاهکارهای بی نظیر رزمندگان درهشت سال دفاع مقدس، مدرسین کارکشته دانشگاههای نظامی جهان  با حضور در پشت خاکریزها به مشاهده عظمت و تجلی حضور خدا می آمدند تا ناظر باشند که چگونه رزمندگان اسلام با دریدن حجاب تن ازخود می گزرند تا در وصلی عاشقانه از زمین پرواز کنند و برای مشاهده وجه الله از سنگرهای بتنی، سیم خاردار ها،میدانهای مین و تسلیحات پیشرفته گذرکرده و استحکامات جهان سکولار را درنوردیده و بی واسطه با سلاح “تقوی” از سرا به ثریا پروازمی کردند،را ببینند.این نبود مگر نفس مسیحایی امام(ره ) و تزکیه نفس رزمندگان که در هیچ دانشگاهی قابل تدریس نیست.

اما امروز در سایه رهبری های داهیانه مالک اشتر علی و ذوالفقارکشیده اسلام، جانباز انقلاب خمینی (ره) کبیر، رهبر فرزانه و بی نظیر خورشید های سربدار، بازمانده سربداران خداشیفته، مطلع الفجر صبح انقلاب، حضرت عشق، سید علی خامنه ای که در جهاد اکبر بعداز دفاع مقدس قیامت کبری است. می رود تا شب باوران خفاش صفت را بکلی کور کند و خداباوران خداپرست را به آب حیات رساند و تا جرعه آخر از تسنیم جویبار بهشتی سیراب کند، به جوانان با تزکیه و مریدان بی مدعا نیاز دارد تا در جهادی دیگر با سلاحی دیگر قله سفید پیروزی را با عنایات حضرتش فتح کنند و صبحی دیگر بدمد تا جهانیان به فلاح و رستگاری رسند و مقدمه ای باشد در فرش قرمزی که ملت ایران مفروش کرده باخون شهداء،که آقایش برآن قدم نهد تا جهان از انتظار بدرآید .اما این بار در سایه ” تقوای الهی ” انشاالله.

 نویسنده رادکانا: محک

 

ارسال نظر