دمای گلستان از مرز ۴۲ درجه سانتیگراد گذشت
تعداد بازدید تعداد بازدید: 732 تاریخ ارسال تاریخ ارسال: ساعت 2:45 ب.ظ، سه شنبه، 11 تیر، سال 1392 نظرات بدون نظر

مدیر کل مدیریت بحران استان گلستان گفت: ‌با توجه به گزارش هواشناسی استان، دمای هوای این منطقه از مرز ۴۳ درجه سانتیگراد رسیده است.

768661_933 به گزارش رادکانا، دمای فعلی برخی مناطق همچون بندرترکمن و گمیشان به 42 درجه سانتیگراد رسیده و این افزایش دما همچنان تا اواخر امشب ادامه خواهد داشت.

دمای فعلی گرگان 40 درجه سانتیگراد است

وی با اشاره به دمای دیگر شهرهای استان اضافه کرد: دمای فعلی گرگان 40 درجه، گنبدکاووس، 39 درجه، علی آبادکتول، 39 درجه و مراوه‌تپه 37 درجه سانتیگراد گزارش شده است.

سمیعی یادآور شد: بنا بر گزارش دریافتی، امروز استان گرمترین روز خود را، طی هفته های اخیر تجربه خواهند کرد و از اواخر امشب دمای هوا کاهش خواهد یافت.

وی ادامه داد: از امشب با وزش باد و ورود جو ناپایدار، هوا شرایط خنک‌تری را  تجربه خواهند کرد.

کودکان و کهنسالان از تردد غیر ضروری پرهیز کنند

دبیر شورای هماهنگی مدیریت بحران استان گلستان با اشاره به شرایط گرمای نامتعارف هوای استان اذعان داشت: در این شرایط جوی کودکان و کهنسالان از تردد غیر ضروری خارج از منزل خودداری کنند.

سمیعی تصریح کرد: مراکز امدادی استان نیز همچون گذشته برای ارائه خدمات در آمادگی کامل به سر می‌برند.

وی با اشاره به تاثیر گرمای زیاد بر پوشش منابع طبیعی و جنگل‌های استان افزود: هم اکنون محیط‌باران در مناطق جنگلی استان مستقر هستند و جای هیچ گونه نگرانی نیست.

نیروهای مردمی بهترین عوامل مقابله با بلایای طبیعی هستند

سمیعی یادآور شد:‌ نقش نیروهای مردمی نیز برای حفاظت و حراست جنگل‌ها در مقابل هرگونه خطر از جمله حریق انکار ناپذیر است.

وی با اشاره به حریق چند روز پیش در جنگل‌های شهرستان مینودشت گفت: این حریق در همان لحظات اولیه توسط نیروهای مردمی و منابع طبیعی مهار شد.

این مسئول گلستانی متذکر شد:‌ اعضای شورای هماهنگی مدیریت بحران استان برای مواجهه با هرگونه حادثه احتمالی مرتبط با بلایای طبیعی آماده هستند.

سمیعی ابراز امیدواری کرد: با توجه به سابقه چندین ساله استان در حوادثی که سالانه در فصل تابستان روی می‌دهد، امیدواریم امسال شاهد کمترین حادثه طبیعی باشیم.

استان گلستان با جمعیتی بالغ بر یک میلیون و 700 هزار نفر در شمال شرقی کشور قرار دارد این استان به دلیل شرایط اقلیمی و جغرافیایی، هر ساله شاهد حوادث و بلایای طبیعی متعدد در این منطقه شمالی کشور است./فارس

ارسال نظر