دهیاران خادمین مردم در روستاها می باشند/ ملاک ارزیابی همه ما حرکت برمدار اسلام و رضایتمندی مردم است
تعداد بازدید تعداد بازدید: 224 تاریخ ارسال تاریخ ارسال: ساعت 6:31 ب.ظ، چهارشنبه، 17 تیر، سال 1394 نظرات بدون نظر

محمد روحانی فر: روستاهای شهرستان کردکوی دارای مناطق مستعد در بخش کشاورزی و گردشگری است که با دلسوزی و پشتکار دهیاران و مسئولان اجرایی منطقه و استان می توان استعدادهای بالقوه این مناطق را بالفعل کرد.

???????????????????????????????به گزارش رادکانا، محمد روحانی فر بخشدار مرکزی شهرستان کردکوی در جلسه ای که بمناسبت روز دهیاری ها در فرمانداری شهرستان کردکوی برگزار شد، ضمن سلام و صلوات به پیشگاه منجی عالم بشریت امام عصر (عج) و روح پرفتوح ملکوتی امام راحل بنیانگذار کبیر جمهوری اسلامی ایران و مقام معظم رهبری حضرت آیت الله العظمی خامنه ای و شهیدان و ایثارگران هشت سال دفاع مقدس، ایثار و ازخودگذشتگی شهدا را عامل استواری ریشه های این انقلاب مقدس دانست و گفت: کشور عزیزمان ایران بعد از انقلاب به برکت خون شهدا به دستاوردهای زیادی رسیده است و دارای امنیت بسیار در منطقه پرآشوب خاورمیانه می باشد.

وی با اشاره به عملکرد مثبت دولت دهم، اظهار داشت: دولت تدبیر و امید با رویکردهای اعتدالی خود باتوجه به تحریم های ظالمانه برعلیه کشور عزیزمان در جهت مدیریت کشور موفق بوده و ما ثانیه ای از حرکت رو به جلو برای رشد و توسعه ایران توقف نکردیم و تشکر و خداقوت به فرماندار محترم که توجه ویژه ای به بحث عمران و آبادانی و وضعیت اقتصادی و اجتماعی و فرهنگی در روستاها دارند.

روحانی فر آشنایی آحاد جامعه با عملکرد و خدمات دهیاری ها، ارتقاء منزلت خانواده بزرگ دهیاری ها، هم افزایی و افزایش همدلی و تعامل مردم و خانواده مدیریت روستایی و اطلاع رسانی در راستای آشنایی با رویکردها، سیاست ها و برنامه های کشور در ارتباط با مدیریت شهری و روستایی را از اهداف نامگذاری این روز دانست.

بخشدار مرکزی شهرستان کردکوی دهیاران را خادمین مردم در روستاها دانست و افزود: دهیاران همواره باید بتوانند برنامه ریزی و اجرای اقدامات جدیدی را برای توسعه و پیشرفت روستاها در جهت زندگی مناسب و کار انجام دهند.

وی ادامه داد: شکل گیری نهاد دهیاری بعنوان متولی اصلی توسعه پایدار روستایی که به خدمات رسانی در تمامی وجوه اقتصادی، عمرانی، خدماتی، فرهنگی، اجتماعی و سیاسی به روستاییان عزیز می پردازد و بازوی اجرایی نهاد مردمی، شورای اسلامی روستا به شمار می رود و برخاسته بودن این دو نهاد از بطن جامعه روستایی تحقق عمل مردم سالاری دینی را به شایستگی نشان داد و تصویرگر صادقی از مشارکت تمامی مردم ایران در اداره امور کشور است.

این مقام مسئول دهیار را نماینده بین دولت و مردم روستا دانست و گفت: باید حتی الامکان فردی از داخل همان جامعه روستایی باشد که آشنا به همه مسائل روستا باشد.

وی افزود: همانگونه که از اسم و کلمه دهیار پیداست، دهیار یا همان روستایار یا یار روستا و مردم که با همدلی و همزبانی بتوانند مشکلات روستا را در همه ابعاد راه گشا بوده و به جلو ببرد.

بخشدار مرکزی شهرستان کردکوی خاطرنشان کرد: دهیاران عزیز باید خدماتی از قبیل برگزاری همایش ها، نشست ها و برگزاری نمایشگاههای دستاوردها و توانمندی های دهیاری ها در سطح منطقه ای و محلی و اعلام گزارش عملکرد و دیدار با مسئولین مربوط با حوزه روستایی و مردم روستا و تجلیل از پژوهشگران و صاحب نظران برتر در عرصه مدیریت روستایی و بهره گیری از تمام ظرفیت های روستا برای ارائه خدمات هرچه بیشتر و بهتر به مردم باید در سرلوحه کار خود قرار دهند.

روحانی فر اظهار داشت: روستاهای شهرستان کردکوی دارای مناطق مستعد در بخش کشاورزی و گردشگری است که با دلسوزی و پشتکار دهیاران و مسئولان اجرایی منطقه و استان می توان استعدادهای بالقوه این مناطق را بالفعل کرد.

وی افزود: باتوجه به امسال که مقام معظم رهبری آن را سال دولت و ملت، همدلی و همزبانی نامگذاری کردند یکی از رموز موفقیت دهیاران شفاف سازی و اطلاع رسانی می باشد.

بخشدار مرکزی شهرستان کردکوی بیان داشت: دهیاران در توسعه روستا نقش بنیادی و اساسی دارند و باید در معرفی توانمندیها و استعدادها و ظرفیت ها شناخت کامل داشته و از سویی با اولویت بندی برای رفع مشکلات و تنگناها برنامه ریزی داشته باشند.

روحانی فر تأکید کرد: ملاک ارزیابی همه ما حرکت برمدار اسلام و رضایتمندی مردم است و یکی از وظایف خطیر نیز مردمداری و توجه به خواسته ها و مطالبات مردم است.

انتهای پیام/

ارسال نظر