دوره های آموزشی بازیهای رایانه ای در گلستان برگزار می شود/نفوذ شبکه های اجتماعی در بین دانش آموزان
تعداد بازدید تعداد بازدید: 230 تاریخ ارسال تاریخ ارسال: ساعت 12:27 ق.ظ، پنج شنبه، 3 تیر، سال 1395 نظرات بدون نظر

رئیس اداره فرهنگی و هنری آموزش و پرورش گلستان گفت: آسیب جدی که باید بیش از گذشته مورد توجه باشد، نفوذ شبکه های اجتماعی در بین دانش آموزان است.

IMG_8660به گزارش سرویس اجتماعی رادکانا، محمد ضیایی در مراسم افتتاحیه اوقات فراغت تابستان و مراسم تجلیل از دانش‎آموزان برگزیده مسابقات فرهنگی و هنری در مرحله استانی که در تالار فرهنگی کوثر کردکوی برگزار شد، گفت: اغلب جوانان و نوجوانان به ویژه دانش آموزان در ایام تعطیلات تابستان با مشکل نحوه گذراندن اوقات فراغت روبرو هستند و از طرفی دیگر به دلیل نقش و تاثیر بالای فضاهای مجازی و شبکه های اجتماعی در زندگی آحاد جامعه، این فضاها به اشتباه جای زمان فراغت و استراحت جوانان را گرفته و این امر هم تهدید و هم فرصتی بزرگ محسوب می شود.
وی افزود: میزان حضور دانش آموزان در فضای مجازی و گشت و گذار آنها در شبکه های اجتماعی؛ یکی از موضوعاتی است که می توان آن را به لیست دغدغه های والدین اضافه کرد. چرا که کمتر مادری را می توان سراغ داشت که از وقت تلف کردن های فراوان فرزندش در فضای مجازی شکایتی نداشته باشد. موضوعی که شاید بتوان نام اعتیاد اینترنتی را هم برآن گذاشت.
نفوذ شبکه های اجتماعی در بین دانش آموزان
رئیس اداره فرهنگی و هنری آموزش و پرورش استان گلستان اظهار داشت: آسیب جدی که باید بیش از گذشته مورد توجه باشد، نفوذ شبکه های اجتماعی در بین دانش آموزان است.
ضیایی با بیان اینکه جوانان و نوجوانان ما صرفا نباید مصرف کننده فضای مجازی باشند، گفت: یکی از وظایف آموزش و پرورش، آموزش صحیح استفاده از فضای مجازی و تولیدات رایانه ای به دانش آموزان است.
وی ادامه داد: جوانان و نوجوانان به تولید بازیها و نرم افزارهای رایانه ای بومی مطابق با فرهنگ استان و شهرستان خود بپردازند.
دوره های آموزشی بازیهای رایانه ای در گلستان برگزار می شود
این مقام مسئول بیان داشت: در حوزه تولید بازیها و نرم افزارهای رایانه ای با شرکت هایی هماهنگ کردیم تا دوره های آموزشی را برای دانش آموزان گلستانی برگزار کنیم.
رئیس اداره فرهنگی و هنری آموزش و پرورش استان گلستان تصریح کرد: جشنواره تولید بازیهای رایانه ای در سال 95 یکی دیگر از برنامه های اداره فرهنگی و هنری آموزش و پرورش استان گلستان است.
انتهای پیام/
ارسال نظر