دولت از ورزش حمایت می کند،وزارت ورزش در تحقق سیاست واگذاری کارها به مردم موفق بوده است
تعداد بازدید تعداد بازدید: 262 تاریخ ارسال تاریخ ارسال: ساعت 2:25 ب.ظ، سه شنبه، 21 مهر، سال 1394 نظرات بدون نظر

معاون اول رییس جمهور گفت: وزارت ورزش و جوانان توانست نمونه‌ی موفقی از اجرایی شدن شعار محوری دولت تدبیر و امید در واگذاری فعالیت ها و امور به مردم و کوچک سازی دولت ارائه کند .

3675579_503به گزارش رادکانا،اسحاق جهانگیری همزمان با آغاز هفته‌ی تربیت بدنی در دیدار وزیر ورزش و جوانان و معاونین این وزارتخانه، با تقدیر از عملکرد مدیران و کارکنان این وزارتخانه در استان ها و فدراسیون ها اظهار داشت: خوشبختانه اقدامات بزرگ و علمی در وزارت ورزش و جوانان صورت گرفته و لازم است در فرصتی مناسب این موفقیت‌ها و اقدامات در دولت و در حضور رئیس جمهور نیز مطرح شود.
معاون اول رییس جمهور  افزود: وزارت ورزش و جوانان باید اقدامات ماندگاری که در بخش همگانی کردن ورزش، توسعه‌ی ورزش قهرمانی، توجه به ورزش بانوان و نیز فعالیت‌های زیر ساختی و گسترش فضاهای ورزشی داشته است را به نحو مطلوب تر و مفصل تر به اطلاع مردم برساند.
جهانگیری همچنین با اشاره به واگذاری بیش از یکصد مجموعه‌ی ورزشی و بیش از سیصد مجموعه‌ی در حال واگذاری به بخش خصوصی، آن را یکی از برجسته ترین اقدامات وزارت ورزش و جوانان در دوره‌ی جدید دانست و تاکید کرد: وزارت ورزش و جوانان توانست نمونه‌ی موفقی از اجرایی شدن شعار محوری دولت تدبیر و امید در واگذاری فعالیت ها و امور به مردم و کوچک سازی دولت ارائه کند که این اقدامات می تواند الگویی مناسب برای سایر بخش های دولت باشد.
معاون اول رییس جمهور اظهار امیدواری کرد: شورای عالی ورزش به زودی تشکیل می شود و سیاستگذاری های کلان مربوط به حوزه‌ی ورزش کشور در این شورا اتخاذ خواهد شد.
 گودرزی وزیر ورزش و جوانان نیز در این جلسه، گزارشی از عملکرد بخش های مختلف این وزارتخانه ارائه کرد و به تشریح برنامه های آینده برای حوزه های ورزش همگانی، قهرمانی، بانوان و نیز توسعه‌ی زیر ساخت های ورزشی کشور پرداخت.
گودرزی افزود: نگاه مبنایی ما در دولت تدبیر و امید در حوزه‌ی ورزش و جوانان، تخصص گرایی در انتخاب مدیران، برجسته شدن موضوع ورزش پاک و معرفتی در کنار توجه به مسئله‌ی مهم استعدادیابی، آمایش سرزمینی و بسط و توسعه‌ی مناسب و حرفه ای ورزش بانوان و حرکت در پیشبرد برنامه های ورزشی توام با آرامش و دوری از حواشی بوده است.
وزیر ورزش و جوانان در این گزارش از برنامه های گسترده‌ی وزارت ورزش و جوانان برای مقابله با فساد، تبانی و دوپینگ خبر داد و افزود: افزایش مشارکت بخش خصوصی و خیرین ورزش یار، حل مشکل معارضان، تکمیل ده ها پروژه‌ی ورزشی نیمه تمام در سراسر ایران، توجه به توسعه‌ی متوازن همراه با عدالت برای تمامی نقاط کشور، هم افزایی با نهادها و سازمان های دیگر و همینطور تدوین نظام نامه‌ی جامع فرهنگی، قانون تشکیل وزارت ورزش و جوانان و لایحه‌ی نظام تخصصی ورزش از جمله برنامه های این وزارتخانه در طی دو سال گذشته بوده است.
در این جلسه معاونان وزارت ورزش و جوانان نیز توضیحاتی در خصوص مسائل مختلف در حوزه های مرتبط با مسئولیت‌شان بیان کردند.
انتهای پیام/
ارسال نظر