دولت نباید از حفظ و احیای دین شانه خالی کند / اگر به دنبال کشور لائیک و دولت سکولار بودیم لازم نبود انقلاب کنیم و شهید بدهیم
تعداد بازدید تعداد بازدید: 498 تاریخ ارسال تاریخ ارسال: ساعت 8:13 ب.ظ، دوشنبه، 19 خرداد، سال 1393 نظرات بدون نظر

خطیب نمازجمعه شهرستان بندرگز گفت : ما باید به فکر دین مردم باشیم چون امام انقلاب کرد برای احیای دین اسلام و اگر به دنبال یک کشور لائیک و یک دولت سکولار بودیم لازم نبود انقلاب کنیم و این همه شهید بدهیم.

thumb271-9735201dea9e5d488c636e1a7ae820caبه گزارش رادکانا، حجت الاسلام والمسلمین سیدمصطفی محمدی خطیب نمازجمعه شهرستان بندرگز با اشاره به اینکه مهمترین اصل هر انقلاب حفظ و فاصله نگرفتن از اهداف آن انقلاب است ، اظهار کرد : گاهی انحراف از انقلاب در لوای انقلاب و زیر پرچم انقلاب اتفاق می افتد.

عده ای به بهانه تغییر اوضاع جهان می خواهند شعار های انقلاب را تغییر دهند

وی با بیان اینکه انقلاب هویت و معنایش به شعارهای انقلاب و ارزشها و مبانی انقلاب است ، گفت: امروز عده ای به بهانه ای که اوضاع جهان عوض شده است شعارهای انقلاب را می خواهند تغییر بدهند.

امام جمعه بندرگز در ادامه تصریح کرد : عده ای به دنبال این هستند که شعارهای دینی ، سلطه ستیزی و ضد استبدادی انقلاب را بگیرند و مردم با هوشیاری نباید بگذارند شعارهای انقلاب را تغییر دهند چون انقلاب با شعارهای خود زنده است.

اصلی ترین نقطه در مبانی حضرت امام(ره) مسئله اسلام ناب محمدی است

وی در ادامه با اشاره به برجسته ترین شاخص های خط امام افزود: نباید اجازه بدهیم این شاخصه ها را غلط تبیین کنند ، یا پنهان و به فراموشی بسپارند که این شاخصه ها صراط مستقیم انقلاب است و مقام معظم رهبری در این سالهای اخیر به برخی از این شاخصه ها تاکید فرمودند .

حجت الاسلام محمدی با بیان اینکه اولین و اصلی ترین نقطه در مبانی حضرت امام(ره) مسئله اسلام ناب محمدی است، خاطر نشان کرد: جمهوری اسلامی برای تحقق اسلام ناب محمدی تشکیل شد و برای همین است که حفظ و صیانت از جمهوری اسلامی اوجب واجبات است چون صیانت از اسلام حقیقی است ، آنهایی که شعار جمهوری ایرانی می دادند ، مخالف تحقق اسلام ناب و مخالف این تفکر و این تز امام راحل هستند.

دولت نباید از حفظ و احیای دین شانه خالی کند

وی یکی از مبانی انقلاب را دغدغه دین و دیانت مردم دانست و تصریح کرد : یکی از مهمترین وظایف دولت احیای دین است نه اینکه دولت از حفظ و احیای دین و تبلیغ دین شانه خالی کند و آن را به مبلغین بسپارد پس دولت دینی چکاره است ، چرا سوگند یاد کردید که از اسلام و مذهب تشیع حراست می کنیم ، چرا می گویید بعضی ها بیکارند ، کار و شغلی ندارند و دچار توهمات شده اند غصه دین و آخرت مردم را می خورند ، نه دین می فهمند نه آخرت

آنهایی که شعار جمهوری ایرانی دادند ، مخالف تحقق اسلام ناب محمدی بودند

امام جمعه بندرگز با انتقاد به سخنان رئیس جمهور ، تاکید کرد : ما باید به فکر دین مردم باشیم چون امام انقلاب کرد برای احیای دین اسلام و اگر به دنبال یک کشور لائیک و یک دولت سکولار بودیم لازم نبود انقلاب کنیم و این همه شهید بدهیم .

حجت الاسلام محمدی در ادامه تصریح کرد : ما به دنبال یک دولت اسلامی و دینی که دغدغه دین و اسلام دارد بودیم و هستیم ، شهدای ما فقط برای خاک نرفتند ، شهدای ما برای دین رفتند و اصلی ترین معیار شهادت انها دین و دیانت و دینداری بود .

ارسال نظر