دومین جشنواره شعر فجر استان گلستان در گرگان برگزار خواهد شد
تعداد بازدید تعداد بازدید: 802 تاریخ ارسال تاریخ ارسال: ساعت 10:09 ق.ظ، یکشنبه، 24 فروردین، سال 1393 نظرات بدون نظر

معاون فرهنگی و مطبوعاتی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی گلستان ، گفت: دومین جشنواره شعر فجراستانی همزمان با بزرگداشت عطار نیشابوری شاعر نامدار ایرانی درتالار فخرالدین اسعد گرگانی برگزار می‌شود.

radkanaبه گزارش رادکانا، ابوالحسن امامی معاون فرهنگی و مطبوعاتی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی گلستان در گفتگو با خبرنگاران با اشاره به برگزاری دومین جشنواره شعر فجر استان گلستان در روز دوشنبه (25 فروردین) درتالار فخرالدین اسعد گرگانی ،اظهار کرد: این همایش با حضور شاعران برجسته استانی واعضای انجمن‌های شعر ادارات فرهنگ و ارشاد اسلامی برگزار می‌گردد.

وی افزود: تاکنون 150 شاعراز سطح استان گلستان با حدود 700 اثر در بخش های (شعرسپید ، کلاسیک ، کودک و …) دراین جشنواره شرکت کرده اند و در پایان این همایش از بیست شاعر برتر تجلیل به عمل خواهد آمد.

امامی با بیان اینکه در حاشیه این جشنواره نمایشگاه کتاب شعرای استان برگزار می شود ، ادامه داد: برگزاری جشنواره استانی شعر فجر نقطه آغازی برای گسترش شعر و زمینه ساز افزایش حضور شاعران استان خواهد بود .

وی در ادامه خاطر نشان کرد : برگزیدگان این همایش به جشنواره شعر فجر کشور که قرار است اواخر اردیبهشت ماه در تهران برگزار شود راه خواهند یافت .

معاون فرهنگی و مطبوعاتی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی گلستان با اشاره به اینکه بزرگترین سرمایه ایران، فرهنگ و تمدن کهن و ادبیات آن به شمار می رود، افزود : امیدوارم با استمرار برنامه های فرهنگی هنرمندان ما بتوانند امروز آثار ارزشمند و فاخری همچون شاهنامه، مثنوی را خلق کنند تا هنر ادبیات ایران اسلامی همچنان به درخشش خود ادامه دهد.

ارسال نظر