دومین یادواره سرداران و ۲۶۰ شهید شهرستان کردکوی و نهمین یادواره شهدای شهر کردکوی برگزار شد.
تعداد بازدید تعداد بازدید: 1,979 تاریخ ارسال تاریخ ارسال: ساعت 12:36 ب.ظ، جمعه، 28 مهر، سال 1391 نظرات بدون نظر

مراسم بزرگداشت سرداران و ۲۶۰ شهید شهرستان کردکوی با حضور سردار مرتضی قربانی (رئیس موزه دفاع مقدس کشور و فرمانده لشگر ۲۵ کربلا ۸ سال دفاع مقدس، حجت الاسلام نورمفیدی، حجت الاسلام شاعری، فرماندار کردکوی و سایر مدیران ادارات و جمع کثیری از مردم و خانواده های معظم شهدا و ایثارگران در مصلی نماز جمعه برگزار شد.

به گزارش رادکانا، این مراسم با خواندن سرود توسط جمعی از جوانان و دانش آموزان کردکوی آغاز شد.

در ادامه سردار مرتضی قربانی رئیس موزه دفاع مقدس کشور ضمن تجلیل از مقام شامخ شهیدان گفت: نشانه های افتخار این مرز و بوم در جای جای کشور و در دورترین نقاط می درخشد، آنها در پیچ و خم های دنیا راهنمای خوبی برایمان می باشند همچون ستارگانی که در شب های تاریک هدایتگر ما می باشند و به ما درس آزادگی، ایثار و شجاعت می دهند.

وی افزود: کمترین کاری که می توانیم برای شهدا انجام دهیم برگزاری همین یادمان ها و بزرگداشت ها می باشد واین یادمان ها باید هر سال باشکوه تر از سال قبل برگزار شود.

قربانی در خصوص اینکه شهدا از دامان چه خانواده هایی به اوج بندگی رسیدند فرمود: شهدایی همچون تقی کیانی، طهماسبقلی زمانی و دیگر شهدای این شهرستان از دامان خانواده هایی به اوج بندگی و تکامل رسیدند که در نهایت ساده زیستی زندگی می کردند. از خانه های محقر و کوچکی به مقام ایثار و شهادت رسیدند و نشان یک انسان کامل را برای خود برگزیدند.

سردار قربانی در ادامه فرمودند: شهید تقی کیانی از فرماندهان بزرگ و مطرح لشگر 25 کربلا در 8 سال دفاع مقدس بوده که مایه افتخار بنده و تمامی رزمنده ها در دفاع مقدس بوده است.

قربانی در خصوص انتخاب یک شهید به عنوان شهید شاخص شهرستان و استان به این نکته اشاره داشتند: چرا یکی از شهدای بزرگ و مطرح این شهر و استان را به عنوان شهید شاخص همانند (شهید همت، باکری، خرازی و…) معرفی نمی کنید تا همگان با این شهدا آشنا شوند. در شهر کردکوی سرداران شهید بزرگی وجود دارد که می توانید آنها را به عنوان شهید شاحص استان معرفی کنید.

ایشان از حامیان و تمامی کسانی که در برگزاری این مراسم زحمات زیادی کشیدند تقدیر و تشکر بعمل آورد.

سپس برادر شفیعی ذاکر اهل بیت (ع) دقایقی در مدح شهدا نوحه سرایی کرد که حاضرین در مراسم را به فیض اکمل رساند.

خبرگزاری رادکانا

ارسال نظر