دومین یادواره ۱۳ شهید والامقام روستای سالیکنده برگزار شد
تعداد بازدید تعداد بازدید: 606 تاریخ ارسال تاریخ ارسال: ساعت 8:40 ق.ظ، پنج شنبه، 4 اردیبهشت، سال 1393 نظرات بدون نظر

دومین یادواره ۱۳ شهید والامقام روستای سالیکنده شب گذشته با حضور مسئولین و مردم ولایتمدار و شهیدپرور سالیکنده با شکوه فراوان در مسجد جامع این روستا برگزار شد.

radkana6خالصانه آمده‌ایم تا زیارتتان کنیم و با دل‌های خسته اما امیدوار، خدا را در این مکان نورانی با بغض‌های شکسته فرا بخوانیم و بگوییم که شهدا! ما شما را فراموش نکرده‌ایم.

اصلاً مگر حماسه، شهادت، هویزه، طلائیه، بستان، صدای غرش توپ‌ها، حسین فهمیده‌ها و باکری‌ها، چمران‌ها، آوینی‌ها و … فراموش شدنی هستند؟

نه، ما آمدیم تا بگوییم که شما در روح و باطن ما جای دارید.

آمده‌ایم تا بگوییم هان ای عاشوراییان! عاشورایی دیگر در پیش است.

آمده ایم تا هوار بزنیم: ای شهدا، راه شما، اندیشه شما و تفکر شما در روح و روان جامعه ایرانی جای دارد.

ای شهدا و ای غلطیده‌شدگان در سرب‌های سرد و سنگین که به عشق مام میهن و انقلاب و اسلام، سر بر سودای عشق گذاشتید.. اینجا کجاست؟ ما کیستیم… شما که بودید؟ و کجایید؟
بر مزار کدامتان بگرییم که بغض امان نمی‌دهد، بگرییم، گریه مگر دوا کند … می‌گرییم اما زهی تاسف که گریه نیز دوا نمی‌کند … کاش که در ِشهادت باز بود و ما هم به شهادت نزدیک می شدیم.

به گزارش خبرنگار رادکانا، دومین یادواره 13 شهید والامقام  روستای سالیکنده دیشب باحضور امیرسرتیپ خلبان چیت فروش همرزم خلبان شهید عباس بابایی، مسئولین و اقشار مختلف مردم همراه با نماز مغرب و عشاء باشکوه و عظمتی در خور شأن والای شهدا در مسجد جامع روستای سالیکنده برگزار شد.

این مراسم نورانی و معنوی با برنامه های متنوعی همراه بود که یاد و خاطره این دسته از شهدای سرافراز دفاع مقدس را زنده نگه داشت.

امیر سرتیپ  خلبان چیت فروش همرزم خلبان شهید عباس بابایی و (جانشین سازمان موزه انقلاب اسلامی و دفاع مقدس و مسئول تحقیقات و پژوهشگاه نهاجا) در این مراسم دقایقی را به سخنرانی در خصوص ویژگی های شهدا و مسائل روز دنیا پرداخت.

برادر مقیمی ذاکر اهل بیت عصمت و طهارت با نوای خوش و دلنشینش یاد و خاطره روزهای بیادماندنی جبهه و جنگ را در دلهای بازماندگان دفاع مقدس زنده کرد.

پخش کلیپ، برپایی نمایشگاه عکس شهدا و طراحی ماکت جبهه و جنگ از دیگر برنامه های اجرایی دومین یادواره 13 شهید گلگون کفن روستای باصفای سالیکنده بود.

 

ارسال نظر