دیدارهای شبانه قیم‎های استان در گرگان و تهران/ چه کسانی به دنبال استاندار شدن یک گزینه غیربومی در گلستان هستند؟
تعداد بازدید تعداد بازدید: 129 تاریخ ارسال تاریخ ارسال: ساعت 12:26 ب.ظ، سه شنبه، 18 مهر، سال 1396 نظرات بدون نظر

در روزهای اخیر، لابی گری شدید و تحرکات سنگین جمعی از چهره های پر نفوذ و مساله دار اقتصادی و سیاسی گلستانی به اوج خود رسیده است تا یک گزینه غیربومی دلخواه خود را بر کرسی عمارت استانداری گلستان بنشانند.

به گزارش سرویس سیاسی رادکانا به نقل از گلستان ما؛ این گروه مجموعه ای پیچیده و چند لایه هستند که با جوهره اصلی مسائل اقتصادی و کسب قدرت و گاها با رنگ و لعاب های دینی در سایه برخی بزرگان استان فعالیت و زیست می کنند و عمدتا با لابی و رایزنی های کشوری و استانی به دنبال ایفای نقش موثر در انتصاب ها هستند و در گذشته نیز توانسته اند با همین رویکرد تعداد زیادی از مدیران ارشد استان در سطوح و ادارات گوناگون را بگمارند و از این انتصابات به زر و زور خود بیفزایند!

این گروه شامل افراد گوناگونی با گرایشات اصلاح طلبی و حامی دولت تدبیر و امید است که برخی از نمایندگان مجلس (گلستانی و سمنانی)، یک شخص توهین کننده به رهبری در سال ۸۸ در یک جلسه رسمی که از آن به مشایی گلستان یاد می کنند، دلال برخی باندها و کارتلهای اقتصادی استانی و ملی، تعدادی از چهره های سابقه دار امنیتی، برخی از صاحبان رسانه های زرد و… در آن نقش محوری دارند.

این جریان که به معنای واقعی کلمه تداعی کننده حلقه زر و روز و تزویر هستند اخیرا با تلاش های شبانه روزی به دنبال استاندار شدن یک گزینه غیربومی هستند تا علاوه بر حفظ وضع موجود، مسیر رسیدن آنان به منافع اقتصادی و سیاسی شان هموارتر از گذشته شود.

در همین راستا شنیده شده در روزهای اخیر، این گزینه غیربومی با هماهنگی این گروه به گلستان آمده و به دیدار برخی از بزرگان استان رفته و با تعدادی از نمایندهای استان هم در تهران دیدار داشته است.

بنظر می رسد که با این رایزنی و دیدارها و پیگیری مشایی گلستان و سفارشات بزرگان استان ؛ کفه ترازوی تصاحب کرسی استانداری گلستان به نفع این گزینه و ایضا پرتر شدن جیب اربابان زر و  زور سنگین شده باشد.

در میان این هیاهوهای عجیب تشنگان قدرت و ثروت، این مردم استان و مشکلات عدیده شان در زمینه های گوناگون هستند که محلی از اعراب و جایی در معادلات پر زرق و برق اربابان زر و زور و تزویر ندارند.

انتهای پیام/

ارسال نظر