دیدار اعضای اجرایی مجمع شباب المومنین با فرماندار کردکوی بمناسبت هفته دولت
تعداد بازدید تعداد بازدید: 1,301 تاریخ ارسال تاریخ ارسال: ساعت 1:33 ب.ظ، دوشنبه، 4 شهریور، سال 1392 نظرات بدون نظر

سیدحسام بنی فاطمه: متأسفانه به دلیل یاری نرساندن و عدم حمایت مسئولین شهرستان کمیته های فرهنگی و اجتماعی هیئت شباب المومنین موفق به اجرای کامل برنامه ها و طرح های خود نشد.

IMG_0002به گزارش خبرنگار رادکانا، سید حسام بنی فاطمه مشاور جوان فرماندار و مسئول هیئت شباب المومنین شهرستان کردکوی در این دیدار ضمن گرامیداشت هفته دولت و تقدیر و تشکر از فرماندار به ارائه گزارشی از عملکرد چندساله هیئت شباب المومنین در زمینه های علمی، فرهنگی و اجتماعی در شهرستان پرداخت.

مشاور جوان فرماندار در ادامه با اشاره به تأسیس هیئت شباب المومنین گفت: هیئت شباب المومنین از سال 1380 با رویکرد فضاسازی فرهنگی و علمی، حرکت در راستای دغدغه های فرهنگی مقام معظم رهبری در شهرستان کردکوی راه اندازی شد و فعالیت هایی که تا قبل از تأسیس این هیئت در شهرستان وجود نداشت را به خوبی بنیان نهاد.

وی در ادامه افزود: تعدادی از مناسبت هایی که در شهرستان کردکوی توجه زیادی به آنها نمی شد را نهادینه و بر روی آن فرهنگ سازی کردیم و خوشبختانه توانستیم با پتانسیل جوان و نخبه ای که در اختیار داشتیم فرهنگ سازی و فضاسازی ارزشی و فرهنگی خوبی را در شهرستان ایجاد کنیم.

بنی فاطمه در ادامه از ایجاد بانک اطلاعاتی نخبگان در کردکوی خبر داد و افزود: ما در شهرستان کردکوی بانک اطلاعاتی علمی، فرهنگی و ورزشی متشکل از جوانان نخبه و ارزشی ایجاد نمودیم که در زمینه های علمی، فرهنگی و ورزشی فعالیت خوبی می کنند که این نخبگان می توانند مشاوران خوبی برای مسئولین شهرستان باشند.

مسئول هیئت شباب المومنین با توجه به تشکیل کمیته های علمی، اجتماعی و فرهنگی از سوی هیئت شباب المومنین به موفقیت و عدم موفقیت این کمیته ها اشاره کرد و افزود: در حوزه علمی به موفقیت های زیادی دست یافتیم. حداقل هشت جلسه در هشت ماه با روسای دانشگاه های شهرستان مبنی بر انتقال مرکز رباتیک مرکز آموزش فنی و حرفه ای ایلوار به شهر کردکوی برگزار کردیم که در نهایت موفق به انتقال مرکز رباتیک آموزش و فنی و حرفه ای ایلوار به مرکز فنی و حرفه ای خواهران واقع در شهرک فرهنگیان کردکوی شدیم.

وی در ادامه افزود: مصوبه دیگری که توسط این گروه به تصویب رسید این بود که انجمن نانو و انجمن رباتیک در مکانی که دانشگاه پیام نور باشد راه اندازی شود تا تمامی دانشگاه ها (دانشجویان) بتوانند از آن استفاده کنند.

بنی فاطمه از عدم موفقیت کمیته های فرهنگی و اجتماعی در سطح شهرستان خبر داد و گفت: متأسفانه به دلیل یاری نرساندن و عدم حمایت مسئولین شهرستان کمیته های فرهنگی و اجتماعی هیئت شباب المومنین موفق به اجرای کامل برنامه ها و طرح های خود نشد.

اجرای طرح زیر سایه های خورشید در 22 استان و 120 شهرستان و 6 کشور خارجی

وی از اجرای طرح زیر سایه های خورشید در 24 شهریور ماه خبر داد و افزود: طرح زیر سایه های خورشید همه ساله در 22 استان و 120 شهرستان و 6 کشور خارجی برگزار می شود.

بنی فاطمه افزود: از 22 استان 21 تشکل مردمی، مجری برنامه آنها از مرکز استان می باشد و تنها استانی که تشکل مجری از یکی از شهرستان های استان می باشد استان گلستان است که مجمع شباب المومنین شهرستان کردکوی این وظیفه سنگین را برعهده دارد.

مشاور جوان فرماندار در پایان در این دیدار اظهار داشت: متأسفانه از نخبگان و عوامل اجرایی جوان شهرستان به خوبی استفاده نشده است که به فرماندار محترم پیشنهاد می گردد از این ظرفیت با برگزاری نشست های مشترک مشاوره ای استفاده گردد.

این دیدار صبح امروز با حضور اعضای اجرایی هیئت شباب المومنین کردکوی در اتاق کنفرانس فرمانداری برگزار شد.

ارسال نظر