دیدار اعضای موسسه زیست محیطی جهان نما با فرماندار کردکوی
تعداد بازدید تعداد بازدید: 567 تاریخ ارسال تاریخ ارسال: ساعت 11:51 ب.ظ، چهارشنبه، 7 خرداد، سال 1393 نظرات بدون نظر

در آغازین روزهای خرداد که این ماه برای دوست داران محیط زیست رنگی متفاوت دارد و اول خرداد روز جهانی تنوع زیستی، ۱۵خرداد روز جهانی محیط زیست، ۲۵ خرداد روز گل و ۲۷ خرداد روز بیابان زدایی است و در آستانه هفته محیط زیست جمعی از اعضای موسسه زیست محیطی جهان نمای کردکوی با مجتبی جمالی فرماندار کردکوی دیدار کردند.

IMG_5035به گزارش رادکانا، در آغازین روزهای خرداد که این ماه برای دوست داران محیط زیست رنگی متفاوت دارد و اول خرداد روز جهانی تنوع زیستی، 15خرداد روز جهانی محیط زیست، 25 خرداد روز گل و 27 خرداد روز بیابان زدایی است و در آستانه هفته محیط زیست جمعی از اعضای موسسه زیست محیطی جهان نمای کردکوی با مجتبی جمالی فرماندار کردکوی دیدار کردند.

 

در این دیدار که در دفتر فرماندار کردکوی برگزار شد ابتدا یکی از اعضای موسسه با تسلیت سالروز شهادت امام موسی کاظم (ع) و معرفی و ارائه عملکرد موسسه از بدو تأسیس افزود: جمعی از دوست داران طبیعت از خرداد سال 92 پیگیر تشکیل موسسه بودند که در 9 مهرماه 92 مجوز فعالیت ngo از سوی فرمانداری صادر شد و فعالیتهای طبیعت دوستان به صورت رسمی آغاز شد و تا حال دارای 35 نفر عضو می باشد.

 

وی افزود: سازمان های مردم نهاد می توانند بازوی قوی در امور اجتماعی باشند و حضور در مسائل زیست محیطی نیز از عرصه هایی است که همه طبیعت دوستان را دور هم جمع می کند.

 

در ادامه دیگر اعضای موسسه نیز به ابراز نظر در خصوص مسائل زیست محیطی شهرستان پرداختند که حمل اسلحه شکاری بدون مجوز و تهدیدات زیست محیطی احتمالی برای منطقه حفاظت شده جهان نمای کردکوی از موضوعات مطرح شده در این جلسه بوده است.

 

سپس جمالی فرماندار کردکوی ضمن عرض خیرمقدم از دیدار با طبیعت دوستان ابراز خرسندی کرد و گفت: سازمان های غیردولتی در بسیاری از کشورها در حوزه های مختلف اجتماعی فعالانه حضور دارند و در کشور ما نیز در حال رشد می باشند.

 

جمالی با استقبال از حضور نهادهای مردمی افزود: باید این نهادها ضمن ارائه آموزش های همگانی خودشان هم آموزش های مورد نیاز را طی کنند تا بتوانند بهتر مؤثر واقع شوند و نظر مردم در هر مسئله ای حتی اینکه موارد کارشناسی شده لحاظ نشود برای ما محترم و قابل پیگیری می باشد.

 

وی خاطرنشان کرد: در بسیاری از حوزه های اجتماعی دولت به تنهائی موفق نخواهد شد و باید با تقویت نهادهای مردمی به این موفقیت دست یابد و با فعال شدن گروه های مردمی نهادهای دولتی احساس می کنند که از سوی مردم رصد می شوند و این نقش بسزائی در بازدهی ارگانهای دولتی دارد.

 

در پایان این جلسه جمالی عنوان کرد ما با شناخت از ظرفیتهای ngoها در بخشهای گوناگون از آنها حمایت خواهیم کرد و آماده هرگونه همکاری و هم افزایی با این نهاد ها هستیم.

ارسال نظر