دیوار دفاعی گرگان ثبت جهانی می‌شود
تعداد بازدید تعداد بازدید: 922 تاریخ ارسال تاریخ ارسال: ساعت 3:17 ب.ظ، سه شنبه، 14 آذر، سال 1391 نظرات بدون نظر

مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان گلستان ‌از ثبت جهانی دیوار دفاعی گرگان در فهرست آثار ملی خبر داد و گفت:‌ با ثبت این اثر،‌ استان گلستان‌ به جهان معرفی خواهد ‌شد.

به گزارش رادکانا به نقل از فارس، به نقل از روابط عمومی اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری گلستان، قربان عباسی ‌اظهار داشت: ‌این اداره کل چند‌ برنامه را در دستور کار خود دارد که با اجرای آن گلستان به استان‎ها و کشورهای فارسی زبان و غیره معرفی می‎شود.

وی برگزاری جشنواره اقوام ایران زمین، ماندگاری مسافران در 5/2 و سه شب در فصول خاص، مرمت مسجد جامع گرگان، تپه قلعه خندان، ایجاد زیرساخت گردشگری و مجتمع خدماتی و بهداشتی و مرمت مدرسه عمادیه را از اقدامات این اداره کل برشمرد و گفت: وظیفه اصلی میراث فرهنگی توجه به فرهنگ است.

مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری گلستان با اشاره به ثبت جهانی برج قابوس افزود: ثبت دیوار دفاعی گرگان در فهرست آثار جهانی در دستور کار قرار دارد و با ثبت آن معرفی استان را به همراه خواهد داشت.

عباسی اظهار امیدواری کرد: با تصویب سند ارزش افزوده در شورای برنامه‎ریزی، جایگاه الان و پنج سال آینده میراث فرهنگی مشخص می‎شود.

ارسال نظر