رئیس اداره اوقاف گرگان: جشن زیر سایه خورشید باید موج‎آفرین و بصیرت‎افزا باشد
تعداد بازدید تعداد بازدید: 896 تاریخ ارسال تاریخ ارسال: ساعت 12:46 ب.ظ، سه شنبه، 19 شهریور، سال 1392 نظرات بدون نظر

رئیس اداره اوقاف و امور خیریه شهرستان گرگان گفت: برنامه‎های دهه کرامت به خصوص جشن ملی زیر سایه خورشید باید در جامعه موج‎آفرینی و شورآفرینی کند و از بستر این شور به سمت شعوری حرکت کنیم که زمینه ساز بصیرت‎افزایی باشد.

13920615000269_PhotoAبه گزارش رادکانا: حجت‎الاسلام روح‎الله سلیمانی‎فرد صبح امروز در جمع مدیران ادارات شهرستان گرگان، اظهار داشت: برگزاری برنامه‎های زیر سایه خورشید که همراه با سخنرانی و تبیین سیره رضوی تدارک دیده شده است در جامعه تاثیرگذار خواهد بود و نیز شأن و جایگاه امامزادگان در این برنامه‎ها به مردم انتقال داده می‎شود.

وی تاکید کرد: باید فضای جامعه را به سمتی سوق دهیم تا بستری برای رعایت حریم عفاف و حجاب، امر به معروف و نهی از منکر فراهم شود تا در سایه این مهم مردم به نشاط معنوی برسند.

برنامه‎های دهه کرامت و جشن زیر سایه خورشید به دنبال تکریم امامزادگان است

رئیس اداره اوقاف و امور خیریه شهرستان گرگان با بیان اینکه قرآن، اهل‎بیت (ع) و وجود عرشی امام رضا (ع) مردم را با حیات طیبه آشنا می‎کند، یادآور شد: تکریم بنی‎آدم به وسیله مشعل‎های هدایت و امامزادگان می‎تواند انسان را از حیات مادی به حیات طیبه رهنمون سازد.

سلیمانی‎فرد با بیان اینکه امام رضا (ع) و امامزادگان محبوب قلوب مسلمانان اعم از شیعه و سنی هستند، تصریح کرد: با توجه به اینکه امامزادگان در مسیر حیات طیبه و نشر معارف اسلام و قرآن تلاش کردند سبب شده تا مردم حتی پس از قرن‎ها بر اعتقادات خود پابرجا و به آن افتخار کنند.

وی با اشاره به اینکه برنامه‎های دهه کرامت و جشن زیر سایه خورشید به دنبال تکریم امامزادگان است، بیان داشت: ایجاد شور در قالب برنامه‎های فرهنگی باید همه ما را به شعوری فرا بخواند که سیره امام رضا (ع) و امامزادگان را در جامعه نهادینه تا جوانان به اهل‎بیت (ع) و امامزادگان متوسل شوند.

دشمن به قدرت نرم ایمان و وحدت کلمه مسلمانان طمع کرده است

رئیس اداره اوقاف و امور خیریه شهرستان گرگان با تاکید بر اینکه تلاش در جبهه فرهنگی مقابله با جنگ نرم دشمن است، بیان داشت: در این جبهه ملت مسلمان ایران دارای قدرت نرم ایمان و وحدت کلمه است که دشمن به آن طمع کرده لذا تقویت برنامه‎های فرهنگی می‎تواند بسیار در جامعه اثرگذاری کند.

سلیمانی‎فرد با بیان اینکه جشن زیر سایه خورشید با هدف بصیرت‎افزایی و تقویت قدرت نرم ورود کند، گفت: اگر بتوانیم باورها را در جامعه تقویت کنیم در این جنگ نرم پیش‎روی خواهیم کرد در غیر اینصورت مجبور به عقب‎نشینی خواهیم بود.

وی با بیان اینکه برخی امامزادگان و بقاع متبرکه استان وضعیت خوبی در زمینه قطب فرهنگی شدن دارند، اظهار داشت: امامزاده عبدالله (ع) گرگان، امامزاده یحیی ابن‎زید (ع) گنبدکاووس و امامزاده محمد‎ابن زید (ع) آزادشهر به قطب فرهنگی تبدیل شده‎اند البته ما هیچ وقت به وضع موجود راضی نیستیم چراکه اگر به این حد راضی شویم از نقطه مطلوب فاصله خواهیم گرفت.

رئیس اداره اوقاف و امور خیریه شهرستان گرگان با بیان اینکه در جبهه فرهنگی همواره مشکلات، موانع و کمبودها وجود دارد، ابراز داشت: باید تلاش کنیم در این حوزه راسخ‎تر گام برداریم و هدفی که مقام معظم رهبری به عنوان نقشه راه ترسیم کردند را محقق کنیم./فارس

ارسال نظر