رئیس پلیس فتا: هشدار پلیس فتا گلستان نسبت به هک شدن تلفن های همراه
تعداد بازدید تعداد بازدید: 1,227 تاریخ ارسال تاریخ ارسال: ساعت 1:53 ب.ظ، پنج شنبه، 18 آبان، سال 1391 نظرات بدون نظر

رئیس پلیس فتا (پلیس فضای تولید و تبادل اطلاعات) گلستان به شهروندان در خصوص هک شدن تلفن همراه هشدار داد.

به گزارش گلستان ما ، سرگرد ˈحبیب اله رجبلیˈ روز پنج شنبه در این باره گفت: هکرها می توانند براحتی و به واسطه روشن بودن بلوتوث، گوشی تلفن همراه را هک و به تمامی اطلاعات شخصی افراد دسترسی داشته باشند.

وی افزود: امروزه نفوذ به دنیای مجازی کاربران و استفاده از اطلاعات شخصی آن ها در اینترنت، فراگیر شده و در این میان، هک گوشی های همراه ابعاد محسوس تری پیدا کرده است.

وی هک را دسترسی ایجاد تغییر و یا سوء استفاده از اطلاعات شخصی دیگران دانست که امروزه به عنوان یکی از بزرگترین مشکلات دنیای دیجیتال شناخته شده است.

رئیس پلیس فتا گلستان ادامه داد: این موضوع موجب شده که نهادها و افراد بسیاری برای مقابله با خطرات و ضررهای احتمالی آن دست به کار شوند.

وی تصریح کرد: اگر چه رعایت نکات ایمنی و استفاده از نرم افزارهای آنتی هک، تا حدی جلوی تخریب اطلاعات کاربران مجازی را گرفته است، اما شاید همین امر موجب شده هکرهای حرفه ای، گستره فعالیت های خود را افزایش داده و به سراغ کاربران تلفن همراه آمده باشند.

این مقام انتظامی با اشاره به این که هک تلفن همراه، هر چند به قدمت هک کامپیوترها نمی رسد اما رفته رفته با پیشرفت روزافزون امکانات تلفن همراه، این وسیله هم در معرض خطر حمله هکرها قرار دارد تا آن جا که هر فرد با داشتن نرم افزارهای مخصوص، براحتی قادر خواهد بود تلفن همراه کاربر را هک و از اطلاعات شخصی آن استفاده کند.

رئیس پلیس فتای گلستان در پایان خاطرنشان کرد: در برخی مواقع به سرقت رفتن اطلاعات شخصی کاربران به انصاف هکر بستگی دارد چرا که بسیاری از مواقع، هکرهای تلفن همراه بیش تر به دنبال عکس ها و تصاویر شخصی افراد هستند.

ارسال نظر