رازهای یک سبزی دوست داشتنی
تعداد بازدید تعداد بازدید: 562 تاریخ ارسال تاریخ ارسال: ساعت 11:57 ق.ظ، جمعه، 17 خرداد، سال 1392 نظرات بدون نظر

اصلی ترین کار ” ریحان ” در قسمت گوارش است که کمک می کند تا دستگاه گوارش شما به خوبی کار کرده و معده ضد عفونی گردد.

336830_521سبزی های خوشمزه و مفید در فصل تابستان به اوج طراوت خود می رسند . سبزی های مختلف با طعم های خوب نیز در این فصل بیشتر می شوند. یکی از سبزی های تابستانی ریحان است که طرفداران بسیار زیادی دارد.

ریحان خوشمزه و عین حال پر از خواص متفاوت است . رازهایی از این سبزی را دانشمندان پیدا کرده اند که بهتر است شما هم از آن آگاه باشید :

** اصلی ترین کار ” ریحان ” در قسمت گوارش است که کمک می کند تا دستگاه گوارش شما به خوبی کار کرده و معده ضد عفونی گردد. این سبزی می تواند تمام باکتری های بد دستگاه گوارش را از بین بردن و باکتری های خوب جایگزین کند.

** این سبزی پر طرفدار بسیار آرامش بخش بوده و برای افرادی که از استرس رنج می برند توصیه می شود. ریحان همچنین سرفه را تسکین می دهد و شش ها را طراوت می بخشد

** افرادی که با سرعت بالای خودرو یا حرکت آن ارتباط خوبی ندارند در مسافرت ها می توانند چند شاخه ریحان برداشته و در طول مسیر آن را بو کنند . ریحان می تواند سر درد و اضطراب سفر را از بین ببرد.

** ریحان برای رفع یبوست یک سبزی استثننایی است و هضم غذا را آسان می کند . لعاب این سبزی می تواند از بیماری هایی مانند اسهال نیز جلوگیری کند . این سبزی همچنین سر درد را نیز به راحتی درمان می کند. / مشرق

ارسال نظر