رانش زمین در آزادشهر ۲ مجروح برجای گذاشت/ نجات حادثه‎دیدگان
تعداد بازدید تعداد بازدید: 307 تاریخ ارسال تاریخ ارسال: ساعت 10:24 ب.ظ، چهارشنبه، 4 فروردین، سال 1395 نظرات بدون نظر

مدیرعامل جمعیت هلال احمر گلستان از امدادرسانی به حادثه‎دیدگان رانش زمین و ریزش کوه در محور خوش‎ییلاق شهرستان آزادشهر خبر داد.

رانش زمینبه گزارش سرویس حوادث رادکانا، حسین احمدی امروز در گفت‎وگو با خبرنگار خبرگزاری فارس، در خصوص وقوع رانش زمین در محور خوش‎ییلاق شهرستان آزادشهر و اجرای عملیات امداد و نجات، اظهار کرد: در ساعت 19 و 24 دقیقه روز سه شنبه سوم فروردین، بر اساس وصول خبر حادثه رانش زمین و ریزش کوه در محور خوش‎ییلاق شهرستان آزادشهر و برخورد چندین خودرو با یکدیگر، دو تیم عملیاتی به منطقه اعزام شد.

وی ادامه داد: این حادثه در کیلومتر هشت محور خوش‎ییلاق به سمت تیل‎آباد رخ داد که در راستای وقوع این حادثه 9 نفر از مسافران که در حال تردد از این مسیر بودند دچار سانحه شدند.

مدیرعامل جمعیت هلال احمر گلستان خاطرنشان کرد: در این حادثه دو نفر مجروح شده و اقدامات درمانی برای آنها انجام شد و عملیات امداد و نجات در ساعت 21 و 15 دقیقه به پایان رسید.

احمدی تاکید کرد: در این عملیات یک آمبولانس و یک ست نجات به همراه چهار نجاتگر به محل حادثه اعزام شدند که این عملیات به همکاری و همراهی اورژانس اجرا شد.

وی اضافه کرد: همچنین در ساعت 15 دیروز نیز مرکز کنترل و هماهنگی عملیات هلال احمر استان از وقوع در راه ماندگی تعداد زیادی مسافر و خودرو در محور توسکستان خبر داد که بلافاصله تیم‎های امدادی و نجات به منطقه اعزام شدند.

مدیرعامل جمعیت هلال احمر گلستان تصریح کرد: در این محور، تعداد زیادی از خودروهای مسافران به دلیل بارش شدید برف و نقص فنی خودروها و همراه نداشتن زنجیر چرخ، دچار مشکل شده و از هلال احمر درخواست کمک کردند.

احمدی بیان کرد: در این ماموریت به 120 مسافر در راه مانده امدادرسانی شد و چهار نفر نیز شرایط اسکان اضطراری برای آنها فراهم شد.

وی در پایان با اشاره به حضور پنج نجاتگر، یک دستگاه آمبولانس و یک خودرو ست نجات در این عملیات، ابراز کرد: تلفن 112 به صورت 24 ساعته آماده ارائه خدمات امدادی به شهروندان و مسافران است.

انتهای پیام/

ارسال نظر