رای من به برجام محرمانه است / باقی ماندن تحریم ها و دسترسی به مراکز نظامی از نقاط منفی برجام است
تعداد بازدید تعداد بازدید: 407 تاریخ ارسال تاریخ ارسال: ساعت 3:29 ب.ظ، دوشنبه، 20 مهر، سال 1394 نظرات بدون نظر

نماینده مردم شهرستانهای رامیان و آزادشهر با بیان اینکه رای من به برجام محرمانه است، گفت: باقی ماندن تحریم ها و دسترسی به مراکز نظامی از نفاط منفی برجام است.

00634967973به گزارش سرویس سیاسی رادکانا، «رضا صابری» نماینده مردم شهرستانهای رامیان و آزادشهر در خصوص رای گیری برجام در مجلس در گفتگو با گل رامیان گفت: رای من به برجام محرمانه است و اگر قرار بر اعلام آراء بود، مجلس بصورت علنی برگزار می شد.

وی اظهار کرد: نفوذ فرهنگی و سیاسی آمریکا به واسطه توافقات یکی از نگرانی های رهبری برای آینده کشورمان است و این ممکن است خطراساسی در مسیر برجام برای کشور ما ایجاد کند و به همین خاطر مسئولین باید مراقبت جدی کنند تا کشور ما مسیر نفوذ سیاسی و یا فرهنگی دشمنان نشود.

صابری با اشاره دلیل اصلی مخالفان برجام در مجلس، افزود: یکی از مطالبات و دلیل اصلی نظام در مذاکرات لغو کامل تحریم ها بوده درصورتیکه آنچه در متون برجام وجود دارد این مطالبه ملت ایران به صراحت ذکر نشده و واژه ای به نام لغو در برجام استفاده نشده است .

وی با اشاره به نکته دوم منتقدین در متن برجام، اضافه کرد: در قطعنامه صادرشده از طرف سازمان ملل، صنایع دفاعی ما مورد بازرسی آنها واقع شده و این یکی از نگرانی های اساسی است و پشتوانه برجام یک قطعنامه شورای امنیت است و ما نبایستی اجازه دهیم که موشکهای بالستیک ما مورد سوال آنها در مسیر مذاکرات باشد و به هیچ وجه حوزه اقتدار نظام را مورد اجازه بازرسی قرار نمی دهیم.

نماینده مردم شهرستانهای رامیان و آزادشهر بیان کرد: تیم مذاکره کننده اعتقاد دارد که  پایبند به برجام هستند و شورای امنیت برای آنها الزام آور نیست ولی دشمنان ما از همین فرصتها علیه ما استفاده کرده اند.

وی در خصوص عدم اعتماد به آمریکا گفت: حتی بعد از توافق برجام نیز شاهد دشمنی آمریکا هستیم و همچنان اعلام اقدام نظامی علیه ایران را بیان می کند و اعتقاد ما این است که آمریکاییها طرف قابل اعتمادی نیستند و هدف اصلی آنها آسیب به نظام است و نیز استراتژیک آنها امنیت اسرائیل است نه قدرت نظام جمهوری اسلامی.

صابری عنوان کرد: آمریکاییها بعد از توافق هسته ای به دنبال ورود به مذاکرات از باب مسائل منطقه ای و مسائلی که خودشان طراحی می کنند، بودند و متاسفانه گاها در داخل کشور هم ازطرف برخی افراد بیان میشد و نگرانی نفوذ دشمن وجود داشت که تذکر بسیار به موقع رهبری که «هیچ مذاکره ای با آمریکا نداریم» را به عنوان یک اصل در سیاست خارجی ما تصویب کردند.

وی خاطرنشان کرد: دولت در مسیر برجام تعهداتی را پذیرفته و قطعا از هفته آینده به سمت اجرایی کردن خوداهد رفت و انتظار داریم آنچه که به فرمایشات مقام معظم رهبری به عنوان دستاوردهای ما از فعالیتهای هسته ای بوده را حفظ نمایند و به سمت لغو کامل تحریم ها حرکت کنند.
انتهای پیام/

ارسال نظر