رتبه چهارم کردکوی در جمع آوری کمک برای بازسازی عتبات عالیات در گلستان/جمع آوری مبلغ ۱۴۰ میلیون ریال نذورات نقدی و ۱۵ گرم جواهرات از ابتدای سال ۹۴ تاکنون در کردکوی
تعداد بازدید تعداد بازدید: 557 تاریخ ارسال تاریخ ارسال: ساعت 8:41 ق.ظ، دوشنبه، 5 مرداد، سال 1394 نظرات بدون نظر

آل عقیل: طبق هماهنگی با روحانیون و هیئت امنای مساجد و همکاری بیش از ۲۵ رابط خواهر و ۶۵ رابط برادر، از ابتدای سال ۹۴ این ستاد توانست مبلغ ۱۴۰ میلیون ریال نذورات نقدی و ۱۵ گرم جواهرات جمع‌آوری کند.

???????????????????????????????به گزارش رادکانا، سید اسحاق آل عقیل، مسئول ستاد بازسازی عتبات عالیات در شهرستان کردکوی، در گفتگو با خبرنگار ما، همکاری و مشارکت در بازسازی عتبات عالیات را ابراز ارادت قلبی به اهل بیت (ع) عنوان کرد و اظهار داشت: هدف از بازسازی عتبات عالیات، تقویت ارزش های دینی و مذهبی است.

وی در ادامه یادآور شد: ستاد بازسازی عتبات عالیات شهرستان کردکوی از سال 87 فعالیت خود را با هماهنگی ستاد استان گلستان در مکان فرمانداری آغاز کرده است و هم اکنون به صورت گسترده در تمامی مساجد این شهرستان فعالیت دارد.

آل عقیل با بیان اینکه در حال حاظر کردکوی بعد از شهرستانهای گرگان، گنبد و علی آباد، رتبه چهارم جمع آوری کمک برای بازسازی عتبات عالیات را در استان داراست، به فعالیت این ستاد در شهرستان اشاره کرد و گفت: آگاهی‌سازی و اطلاع‌رسانی از چگونگی انجام فعالیت این ستاد برای مردم، نصب بنر، پوستر، ارسال پیامک و زیرنویس برنامه های صدا و سیما به منظور دعوت از مردم و مسئولان برای همکاری با این ستاد و صدور قبض‌های 2 هزار، 5 هزار، 10 هزار، 20 هزار، 50 هزار تومانی و سایر مبالغ با مهر عتبات عالیات بعد از جمع‌آوری نذورات از جمله کارهای این ستاد است.

جمع آوری مبلغ 140 میلیون ریال نذورات نقدی و 15 گرم جواهرات از ابتدای سال 94 تاکنون در کردکوی

این مسئول از فعالیت نمایندگان و رابطین این ستاد در سطح شهر و روستاهای کردکوی برای جمع‌آوری نذورات خبر داد و گفت: طبق هماهنگی با روحانیون و هیئت امنای مساجد و همکاری بیش از 25 رابط خواهر و 65 رابط برادر، از ابتدای سال 94 این ستاد توانست مبلغ 140 میلیون ریال نذورات نقدی و 15 گرم جواهرات جمع‌آوری کند.

وی همچنین اذعان کرد: در سه ماهه نخست 94 این ستاد با حضور در مساجد و استفاده از ظرفیت مبلغین و هیئت امنای مساجد بر امر کمک به بازسازی عتبات عالیات تاکید کرد و با مساعدت برخی از نهادهای شهرستان و استقرار صندوق های جمع آوری نذورات و کمک های مردمی در مناسبت های مختلف ملی و مذهبی، مبلغ قابل توجه ای به ستاد اهدا شده است.

???????????????????????????????

این فعال مذهبی در ادامه درخصوص پروژه های مهم ستاد عتبات خاطرنشان کرد: پروژه های متعددی در دستورکار قرار دارد اما 5 پروژه صحن حضرت زهرا (س) در مساحتی به متراژ 220 هزار متر مربع در نجف اشرف، صحن حضرت زینب (س) در مساحتی به متراژ 16 هزار متر مربع در کربلا، افزایش ارتفاع گنبد حرم امام حسین(ع)، صحن امام رضا (ع) در کاظمین و ساخت درب امام جوادین (ع) از محوری ترین پروژها در بازسازی عتبات عالیات می باشد.

وی با اعلام اینکه اگر شخصی مایل باشد برای خود یا خانواده‌اش یک متر مربع مشارکت داشته باشد سند افتخاری از سوی عتبات عالیات کشور صادر می‌شود، خاطرنشان کرد: برای سحن حضرت زهرا (س) به ازای هر متر مربع سه میلیون تومان، برای صحن حضرت زینب (س) به ازای هر متر مربع چهار میلیون تومان و برای افزایش ارتفاع گنبد حرم امام حسین (ع) به ازای هر خشت طلای آن مبلغ دو میلیون و سیصد هزار تومان برآورد هزینه شده است.

ائمه (ع) و قبور مقدس آنان ستارگان راهنما در آسمان و زمین هستند

آل عقیل با بیان اینکه ائمه (ع) و قبور مقدس آنان ستارگان راهنما در آسمان و زمین هستند، ادامه داد: وقتی شمائل اعتاب مقدسه درست شود، توجه به محتوای آن بیشتر می شود و چون در خارج از ایران انجام می شود سبب انتقال فرهنگ انقلابی، اسلامی ایرانی و شیعی نیز هست.

مسئول ستاد بازسازی عتبات عالیات شهرستان کردکوی در پایان در خصوص نحوه جمع آوری کمک های هموطنان خاطر نشان کرد: متقاضیان می توانند علاوه بر مراجعه به فرمانداری کردکوی یا حوزه مقاومت بسیج خواهران و پیامک هایی که از طرف اپراتورهای تلفن همراه ارسال می کنند، با استفاده از شماره حساب ستاد بازسازی عتبات عالیات شهرستان کردکوی نیز به شماره های ( 109278475004 ) در نزد بانک ملی،( 3310013374 ) نزد بانک ملت و ( 4010421061141 ) نزد بانک انصار و شماره کارتهای ( 6273811035927950 ) و ( 6104337939376255 ) کمک های خود را اهدا کنند.

علاقمندان برای کمک به بازسازی عتبات عالیات می توانند برای کسب اطلاعات بیشتر با شماره موبایل (09112691076) آقای آل عقیل تماس حاصل نمایند.

انتهای پیام/

ارسال نظر