رزمنده قدیمی جبهه و جنگ در انتظار یاری هموطنان
تعداد بازدید تعداد بازدید: 1,315 تاریخ ارسال تاریخ ارسال: ساعت 12:45 ب.ظ، پنج شنبه، 4 آبان، سال 1391 نظرات یک نظر

محمد نودهی جوانی که امروز در بستر افتاده ، دیروز برای دفاع از خاک و میهن و دینش اسلحه به دست گرفت و دوشادوش سایر رزمندگان اسلام با دشمنان تا دندان مسلح جنگید .

به گزارش رادکانا به نقل از اترک، محمد نودهی جوانی که امروز در بستر افتاده ، دیروز برای دفاع از خاک و میهن و دینش اسلحه به دست گرفت و دوشادوش سایر رزمندگان اسلام با دشمنان تا دندان مسلح جنگید . اما امروز او در بستر افتاده و نیازمند یاری و کمک هم وطنان عزیزش چشم به آستان دربی دارد که حتی خود نمی تواند درب آن تک اتاق خانه اش را برای خوش آمد گویی میهمانانی که او را فراموش کرده اند ،‌بگشاید .

محمد نودهی بعد از جنگ پرستار مادرش بود و بعد از فوت مادر تنها و تنها در تمام وسعت منزل بزرگش که یک اتاق 12متری است زندگی را با واکس زدن کفش همشهریانش ادامه می داد .

او در پی تصادفی که با موتور داشت ، سه ماه در کما بود و امروز او در بستر افتاده است . تعدادی از کارمندان آموزش و پرورش مراوه تپه کمکهایی را جمع کردند و توانستند با کمک کمیته امداد فضای اتاق او را کمی سرو سامان دهند . اما سرمای سوزناک زمستان و مشکل کمبود سوخت و به خصوص مشکل نداشتن ویلچر و هزینه های درمان این یادگار دفاع مقدس ، او را هر روز رنجورتر از روز قبل می کند .

آدرس این یادگار دفاع مقدس در دفتر پایگاه خبری تحلیلی اترک موجود می باشد و همچنین همشهریان عزیز می توانید با این شماره نیز تماس بگیرید:  09119963192

شماره حساب جهت واریز کمک های مردمی:

شماره کارت جهت انتقال کارت به کارت: 6037991094481968

شماره حساب :030665165400

مرتضی خاکپور می گوید:

روزنامه ایران > شماره 3632 18/2/86 > صفحه 4 (اجتماعی) متن

تصویب لایحه ارائه خدمات به رزمندگان بسیجی در دولت

گروه اجتماعی: لایحه ارائه خدمات به رزمندگان بسیجی که حداقل یک سال در جبهه های دفاع مقدس حضور داشته اندپس از انجام مراحل کارشناسی در هیأت دولت به تصویب رسید.
به گزارش خبرنگار «ایران» براساس این لایحه دولت موظف است به آن تعداد از رزمندگان بسیجی دوران دفاع مقدس که واجد شرایط هستند، مستمری ماهانه به میزان ۵۰ تا ۱۰۰ درصد حداقل حقوق کارکنان دولت پرداخت کند و آنان را به همراه افراد تحت تکفل، زیر پوشش بیمه خدمات درمانی و بیمه اجتماعی قرار دهد.
بنابراین گزارش رزمندگان بسیجی باید حداقل یک سال سابقه حضور داوطلبانه در جبهه های دفاع مقدس داشته باشند، همچنین در هیچ یک از دستگاه های دولتی و مؤسسات وابسته به دولت و کارگاه های مشمول قانون کار، اشتغال نداشته باشند.
این گزارش حاکی است رزمندگان بسیجی نباید زیر هیچ نوع پوشش بیمه درمانی و بازنشستگی باشند و ضروری است نیاز مالی افراد مشمول این قانون محرز باشد.
* دولت سهم سرانه بیمه خدمات درمانی را می پردازد
همچنین در مفادی از این لایحه آمده است: سهم سرانه بیمه خدمات درمانی مشمولان موارد مذکور، به طور کامل به وسیله دولت تأمین و پرداخت خواهد شد و رزمندگان مشمول این قانون که سن آنها ۵۰ سال و پائین تر است زیر پوشش بیمه تأمین اجتماعی قرار می گیرند که سهم کسور بازنشستگی آنان به طور کامل به وسیله دولت تأمین و پرداخت خواهد شد.
بنابراین گزارش افراد تحت تکفل مشمولان این قانون، شامل همسر وفرزندان است و برقراری مستمری برای مشمولان این قانون تا زمانی است که فرد مورد نظر شاغل نباشد.

گفتنی است مسئولیت اجرای مفاد این قانون به عهده سپاه پاسداران انقلاب اسلامی است و آئین نامه اجرایی آن به وسیله وزارت دفاع و پشتیبانی نیروهای مسلح و سازمان مدیریت و برنامه ریزی کشور تهیه و به تصویب هیأت وزیران خواهد رسید.
* ۳۲ هزار رزمنده هیچ مستمری نمی گیرند
از حدود ۲ میلیون بسیجی رزمنده و حدود ۵۰۰ هزار نفر که به جبهه رفته اند حدود ۳۲ هزار نفر از آنان شرایط معیشتی مناسبی ندارند. دکتر مجتبی رحماندوست مشاور رئیس جمهوری در امور ایثارگران در گفت وگو با خبرنگار «ایران» با اعلام این مطلب گفت: اساسنامه بنیاد شهید و امور ایثارگران زمانی که از وظایف مربوط به خانواده شهدا به وظایف مربوط به جانبازان و آزادگان هم تسری پیدا کرد، شهدا، جانبازان و آزادگان را ایثارگر خواند، وقتی به این مورد اعتراض شد بنیاد شهید اساسنامه اش را اصلاح کرد و از این گروه به عنوان جامعه هدف یاد کرد.
وی افزود: این تعداد رزمنده با توجه به داشتن ویژگی های مورد نظر در حال حاضر مستمری از هیچ ارگان یا نهادی دریافت نمی کنند و زیر پوشش سازمان بنیاد شهید و امور ایثارگران هم قرار ندارند و اکثر آنها به لحاظ معیشتی وضع مناسبی ندارند.
رحماندوست درباره این لایحه گفت: این لایحه در یکی از سفرهای استانی رئیس جمهوری در زمستان ۸۴ در استان ایلام به تصویب هیأت وزیران رسید که در این مصوبه مقرر شد وزارت دفاع و پشتیبانی نیروهای مسلح با همکاری بنیاد شهید و امور ایثارگران لایحه نحوه خدمات به رزمندگان با اولویت رزمندگان معسر را ظرف ۲ ماه به هیأت وزیران ارائه کند.
اما در پیگیری هایی که انجام دادیم دبیر هیأت دولت عنوان کرد به خاطر بارمالی، این لایحه هم اکنون اجرایی نیست و حتی وقتی شماری از نمایندگان این مسأله را به شکل طرح مطرح کردند، معاون اجتماعی سازمان مدیریت و برنامه ریزی با این طرح مخالفت و عنوان کرد که اعتبار این لایحه در بودجه پیش بینی نشده است.
مشاور رئیس جمهوری در امور ایثارگران با اشاره به تصویب لایحه ارائه خدمات به رزمندگان بسیجی در دولت گفت: این لایحه مراحل اجرایی خود را طی می کند و در بودجه ۸۶ نیروی مقاومت بسیج هم اعتباری در نظر گرفته شده است و در حال حاضر ما به تفکیک استان ها، CD اسامی و آدرس این افراد را که حدود ۳۲ هزارنفر در کل کشور هستند تهیه کرده ایم و به همه استانداری های سراسر کشور ارسال خواهیم کرد.
* لایحه باید به تصویب مجلس برسد
حسین وفایی معاون حقوقی و امور مجلس بنیاد شهید و امور ایثارگران در گفت وگو با خبرنگار «ایران» درباره پیش نویس این لایحه گفت: در صورتی که در لایحه ارایه خدمات به رزمندگان بسیجی، وظایفی برای بنیاد شهید و امور ایثارگران تعیین شود به طور قطع ما آنها را پیگیری و تلاش خواهیم کرد تا مشکلات این رزمندگان حل شود. اما در حال حاضر این لایحه در دولت است و باید به تصویب مجلس شورای اسلامی برسد.
وی افزود: در دولت نهم توجه ویژه ای به رزمندگان و ایثارگران شده و مجلس شورای اسلامی هم در رسیدگی به مشکلات این رزمندگان بویژه آنهایی که داوطلبانه در جبهه های دفاع مقدس حضور داشته اند بی تفاوت نیست و به طور قطع زمانی که این لایحه به مجلس ارائه شود نمایندگان مردم در تکریم این عزیزان نهایت حمایت را خواهند داشت اما لازم است سیر مراحل کارشناسی این لایحه طی شود.

مجتبی رحماندوست نماینده مردم تهران، ری، شمیرانات و اسلامشهر .
عضو هیئت‌رئیسه فراکسیون ایثارگران مجلس از نشست سه جانبه دولت، مجلس و ایثارگران برای رفع ایرادات لایحه خدمات رسانی به ایثارگران خبر داد.

و اما :
50 ساله شد 60 ساله ؟! که اگر این قانون نصف و نیمه را بخواهند که اجرایی کنند ؟!
و بخواهند که حق الناس مدافعان جان و مال و ناموس ایران زمین و خالقان تنهاترین حکومت اسلامی شیعه در جهان را پرداخت کنند . که این رزمندگان بودند که دلاورانه جنگ را پیروز و تمام کردند . و بعد از 25 سال از پایان جنگ هنوز اینچنین قانون نصف و نیمه ای هم هنوز اجرایی نشده است . که از همین قانون تا به امروز رزمندگان 8 سال پیرتر شده اند . مرتضی خاکپور

بیاییم دین خود را به رزمندگان ادا کنیم ؟! که :

50 ساله . 60 ساله شد ؟!

50 ساله . 60 ساله شد ؟!

50 ساله . 60 ساله شد ؟!

50 ساله . 60 ساله شد ؟!

ارسال نظر