رسالت رسانه ورود جدی و انقلابی در حفظ دستاوردهای اسلامی است/ مراسم روز خبرنگار باکیفیت‎تر از سال گذشته شود
تعداد بازدید تعداد بازدید: 361 تاریخ ارسال تاریخ ارسال: ساعت 8:40 ق.ظ، دوشنبه، 5 مرداد، سال 1394 نظرات بدون نظر

فرمانده سپاه نینوا گلستان فعالیت در عرصه رسانه را مهم و حساس خواند و گفت: رسانه باید به اقتضای شرایط یک ورود جدی، انقلابی، رسالتی و تکلیفی نسبت به حفظ دستاوردهای انقلاب اسلامی داشته باشد.

13930202000512_PhotoAبه گزارش رادکانا به نقل از فارس، رحمت‎الله صادقی عصر امروز در دیدار اعضای بسیج رسانه استان گلستان اظهار کرد: کسانی که در بسیج رسانه مسئولیت پیدا می‎کنند همانند رزمندگانی هستند که در دفاع مقدس برای اعتلای انقلاب اسلامی پیش‌گام شده و رسالت سنگینی برعهده دارند.

وی ابراز امیدواری کرد بسیج رسانه گلستان ضمن حفظ موفقیت‎ها و نقاط قوت نسبت به برنامه‎ریزی دقیق در عرصه فعالیت اهتمام جدی داشته باشد.

وی تصریح کرد: جامعه امروز به گونه‎ای طراحی شده که بدون خبر و بدون اطلاع‎رسانی، زندگی مفهومی ندارد.

طراحی، برنامه‎ریزی، تکنیک و تخصص از مولفه‎های راهبردی بسیج رسانه است

فرمانده سپاه نینوا گلستان افزود: ظرفیت تقاضای خبر و اطلاع‎رسانی، دشمن را به طمع انداخته که از خلاءها و رخنه‎هایی که به وجود می‎آید نهایت استفاده را به نفع خودشان ببرند، مثلا اکسیژن موجود در هوا که از آن استنشاق می‎کنیم اگر آلوده شود خطرات آن متوجه جامعه نیز خواهد بود، لذا اکسیژن علاوه بر ظرفیت فرصت می‎تواند تهدیدزا باشد.

صادقی تاکید کرد: رسانه به واسطه تاثیری که در انواع پیام برای اقشار مختلف دارد دیگر به یک مجموعه ختم نمی‎شود رسانه دارای ابزار، فناوری و تکنیک‎هایی است که به این واسطه، شأن راهبردی پیدا می‌کند و این موضوع کار رسانه را خطیر و سنگین‎تر می‎کند.

وی طراحی، برنامه‎ریزی، تکنیک و تخصص را از مولفه‎های راهبردی بسیج رسانه برشمرد و گفت: رفتن به سمت مصادیق اصلا به صلاح بسیج رسانه نیست جهت‎گیری‎های بسیج رسانه کاملا مشخص است ورود مصداقی به اندازه فضای رسانه‎ای طرف مقابل سبب می‎شود این جایگاه تنزل پیدا کند.

نباید هیچ‌گاه از اصول عدول کنیم

فرمانده سپاه نینوا گلستان با تاکید بر اینکه مقابله با تفکرات ضد دینی و ضد ارزشی با اهمیت است، ابراز داشت: این مسائل نباید سبب شود که بسیج رسانه در یک جبهه، یک حزب یا یک گروه قرار بگیرد این یک خطای راهبردی است چراکه بسیج رسانه هدف والا و مقدسی را پیگیری می‎کند.

صادقی با بیان اینکه مباحث دفاع مقدس در عرصه رسانه باید ارتقاء داده شود، گفت: توجه به این مهم سبب می‎شود چتر بسیج رسانه بالاتر بیاید و هرچه این چتر بالاتر رود یقینا زیرمجموعه بیشتری را به خود اختصاص خواهد داد.

وی آسیب‎های رسانه را در دو بخش «اعتقادی و معرفتی» و «تربیتی و بصیرتی» دانست و بیان داشت: تفکر لیبرالیسم، سکولاریسم و فمنیسم در زاویه مقابل تفکر رسانه انقلابی قرار دارد لذا نباید هیچ‌گاه از اصول عدول کنیم زیرکی در شناسایی تکنیک دشمن جزو تخصص رسانه است.

بسیج رسانه از ظرفیت شهدای مدافع حرم در جامعه موج‎آفرینی کند

فرمانده سپاه نینوا گلستان با اشاره به روز 17 مرداد گفت: روز خبرنگار فرصت مناسبی است که باید آن به بهترین‎ نحو استفاده شود اگر هر سال نسبت به کیفیت برنامه‎ها اهتمام نشود یعنی اینکه درجا زدیم.

صادقی گفت: در طول سال به بهانه‎های مختلف می‎توان مهارت اصحاب رسانه را در عرصه‎های مختلف محک زده و ارتقا بخشید بسیج رسانه از ظرفیت شهدای مدافع حرم همچون شهید سید احسان حاجی‌حتملو و شهید قاسم غریب در قالب برگزاری جشنواره بهترین عکس، بهترین تیتر، بهترین پیام و بهترین سوژه موج‎آفرینی کند.

وی بیان داشت: همچنین در مسائل محیط‌زیست، موضوعات عام‎المنفعه و توجه به مناطق محروم با برگزاری مسابقه و ارائه بهترین عکس، خبر و گزارش اصحاب رسانه را دعوت به مشارکت کند.

انتهای پیام/

 

ارسال نظر