رسانه ها بیان شاخصه ها و معیارها را خیلی کاربردی تر، مصداقی تر برای اقشار مختلف مطرح کنند
تعداد بازدید تعداد بازدید: 531 تاریخ ارسال تاریخ ارسال: ساعت 3:58 ب.ظ، سه شنبه، 7 خرداد، سال 1392 نظرات بدون نظر

دکتر منتظری مدیرکل اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی استان در حاشیه همایش روشنگری سیاسی و حضور حداکثری در انتخابات سال ۹۲ در گفتگو با خبرنگار رادکانا از نقش رسانه های داخلی در برابر حملات وسیع و گسترده رسانه های بیگانه و ضدانقلاب و حضور حداکثری مردم مخصوصا جوانان در پای صندوق های رأی سخن گفت.

5418231367847849دکتر منتظری مدیرکل اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی استان در پاسخ به سوال خبرنگار رادکانا مبنی بر اینکه این روزها رسانه های ضدانقلاب و بیگانه حملاتی وسیع و گسترده بر علیه انتخابات خردادماه 92 جمهوری اسلامی ایران تریتب داده اند و اینکه نقش رسانه های ایران در برابر این حملات به چه صورت است گفت: با توجه به هزینه ی گسترده ای که رسانه های بیداری، شنیداری و گفتاری در حوزه انتخابات نسبت به انقلاب اسلامی دارند به نظر می رسد که باید به چند نکته توجه کنیم؛ اول باید ماهیت دشمن رو به شایستگی برای اقشار مختلف آن هم با ادبیات متعدد معرفی کرد، این ادبیات را برای نوجوان، جوان و میانسال تعریف کنیم.

وی ادامه داد: نکته اول؛ گاهی مواقع دشمن گرگیست به لباس دوست که ما باید این گرگ را به مردم معرفی کنیم که فریب کلام فریبنده، ظاهر آراسته و به ظاهر بشر دوستانه آنها نخوریم؛ نکته دوم؛ باید به عبرت ها بپردازند، بالاخره در طول این سی سال ما فرازو نشیب زیادی از اردوگاه دشمن دیدیم اگر زمان هایی بعضی از دوستان داخلی فریب ترفندهای دشمن را خوردند، خط پایانشان به کجا رسید؟ فتنه ی 88 نمونه بارزیست.

دکتر منتظری افزود: از محور دوم توجه به عبرت های تاریخی است، اگر به این عبرت ها توجه کنیم کمتر دچار اشتباه می شویم، کمتر مسئولین اشتباهی را طی خواهند کرد و نکته سوم به نظر می رسد که معیارهایی که مقام معظم رهبری برای حماسه سیاسی و انتخاب شایسته مطرح کردند را باید پررنگ تر تحلیل کنیم.

وی تصریح کرد: همه رسانه ها بیان شاخصه ها و معیارها را خیلی کاربردی تر، مصداقی تر برای اقشار مختلف مطرح کنند تا مقام انتخاب به این شاخصه ها توجه داشته باشند.

وی در پایان بصیرت بخشی به جامعه را از راه های مقابله با فریب و تهاجم رسانه های بیگانه و ضدانقلاب دانست و افزود: به هر نسبت که ضریب آگاهی و هوشمندی جامعه رشد پیدا کند، هم در انتخاب برتر هست هم در برابر وسوسه خناس دچار فریب و از خود بیگانگی نخواهد شد.

دکتر منتظری با اشاره به بیانات امام (ره) و مقام معظم رهبری در خصوص حضور مردم مخصوصا جوانان در پای صندوق های رأی اظهار داشت: هر انتخاب ما آینده درست و دقیقی برایمان می سازد.

وی افزود: نسل جوان نسلی شایسته برای حضور در پای صندوق های رأی می باشد، مخصوصا شایسته تر است که جوانان عزیز ما در خلق این حماسه پیشگام دیگران باشند و شور و نشاط خوبی به این حماسه سیاسی دهند. لازم است جوانان ما دارای شعور دینی، مذهبی و انقلابی باشند و حضور شخصی کافی نیست باید دست دیگران را هم بگیریند، دیگران را با خودشان همراه کنند و به تعبیر مقام معظم رهبری حماسه ای را بیافرینیم که هم اقتدار نظام  را دوچندان می کند و هم یأس و ناامیدی را به اردوگاه دشمن می برد.

ارسال نظر