رفتارهای پرخطر در دانش‌آموزان به دوره‌های «ابتدایی و متوسطه اول» رسیده است
تعداد بازدید تعداد بازدید: 130 تاریخ ارسال تاریخ ارسال: ساعت 9:26 ق.ظ، چهارشنبه، 22 شهریور، سال 1396 نظرات بدون نظر

عضو کمیسیون آموزش مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه اگر میزان رفتارهای پرخطر و آسیب‌های اجتماعی در بین دانش‌آموزان در دوره متوسطه دوم بود، امروز به دوره متوسطه اول و حتی ابتدایی رسیده است، گفت: دانش‌آموزان در خصوص «نه» گفتن دچار مشکل هستند.

به گزارش سرویس اجتماعی رادکانا به نقل از فارس، فریده اولادقباد، عضو کمیسیون آموزش مجلس شورای اسلامی، امروز در چهارمین جلسه ستاد عالی فعالیت‌های ورزش دانش‌آموزی که در ساختمان مرکزی  وزارت آموزش و پرورش برگزار شد، اظهار داشت: میزان رفتارهای پرخطر و آسیب‌های اجتماعی در بین دانش‌آموزان اگر در متوسطه دوم بود، امروز پایین‌تر و به متوسطه اول و حتی ابتدایی رسیده است.

وی افزود: در طرح مدرسه مرّوج سلامت، وزارت بهداشت به خوبی ورود کرده است و از سال ٨١ تا ٨٩ هم در این حوزه فعالیت داشته‌ایم و دانش‌آموزان در خصوص «نه» گفتن مشکل دارند و سهم آموزش و پرورش در این خصوص بسیار کم است که باید به این موضوع توجه شود.

عضو کمیسیون مجلس با بیان اینکه ورزش می‌تواند نقش اساسی در کاهش آسیب های اجتماعی داشته باشد، گفت: امیدوارم بتوانیم در بودجه سال ٩٧، دغدغه‌های ورزش جوانان به ویژه در بین دختران را داشته باشیم.

اولادقباد تصریح کرد: شادی و نشاط جامعه در حوزه دانش‌آموزی بسیار کم است؛ به عنوان نمونه آمریکا با بیش از ١٠٠ زبان و فرانسه هم با ٧۵ زبان مختلف، برنامه پخش می‌کنند و فرهنگ کشورها را نشانه گرفته‌اند، لذا باید در این خصوص برنامه ریزی شود.

وی با انتقاد از خروجی برخی جلسات، متذکر شد: برخی مدارس المپیاد درون مدرسه‌ای را برگزار کرده و به یک گزارش به مسئولان بالاتر بسنده می‌کنند که این موضوع خوب نیست.

عضو کمیسیون آموزش مجلس خاطرنشان کرد: در کنار ورزش‌های مختلف، باید به ورزش‌های بومی و محلی هم توجه شود.

انتهای پیام/

ارسال نظر