رکوردی که باید در گینس ثبت شود!
تعداد بازدید تعداد بازدید: 382 تاریخ ارسال تاریخ ارسال: ساعت 8:27 ب.ظ، شنبه، 4 بهمن، سال 1393 نظرات یک نظر

از طلایه داران این دور باطل می توان از محمد قوچانی که ید طولایی در هنجارشکنی رسانه ای دارد نام برد که در کارنامه خود رکورد راه اندازی و به تعطیلی کشاندن هشت روزنامه و نشریه را به ثبت رسانده است! رکوردی که جای آن دارد در کتاب گنیس ثبت شود!

124806به گزارش رادکانا، راه اندازی نشریات زنجیره ای به قصد ایحاد فضای ملتهب و غبار آلود، سنت سیئه ای که در فضای اطلاع رسانی دوران حاکمیت اصلاح طلبان غالب بود، در دوران تدبیر و امید رونقی دوباره و چند باره گرفت.

از طلایه داران این دور باطل می توان از محمد قوچانی که ید طولایی در هنجارشکنی رسانه ای دارد نام برد که در کارنامه خود رکورد راه اندازی و به تعطیلی کشاندن هشت روزنامه و نشریه را به ثبت رسانده است! رکوردی که جای آن دارد در کتاب گنیس ثبت شود!

اولین تجربه وی سردبیری، ماهنامه همشهری ماه بود که به اتهام تخلف از قانون مطبوعات و انتشار بدون مجوز و غیرقانونی در ششم اسفند 1380 توقیف شد.

روزنامه شرق، دومین نشریه محمد قوچانی بود که دو بار متوقف شد که بار اول پس از انتشار شماره‌ی 141 به‌دلیل پوشش دادن خبر مربوط به نامه‌ی اعتراضی نمایندگان مجلس ششم در بهمن 1382 متوقف شد ولی این توقیف با نامه‌ی عذرخواهی مدیرمسئول روزنامه‌ی شرق به دادستان وقت تهران، مجددا شروع به کار نمود اما بعد از شش ماه، بار دیگر به دلیل انتشار کاریکاتوری توهین آمیز توقیف شد.

بعد از توقیف روزنامه شرق، روزنامه میهن که به مدیریت کرباسچی نیز متوقف شده و محددا اجازه نشر گرفته بود به محمد قوچانی سپرده شد و تا 47 شماره منتشر اما در تیرماه 86 با رای نهایی دادگاه متوقف شد.

به موازات انتشار نشریه شهروند امروز، قوچانی از شهروند امروز به هفته نامه ایراندخت نقل مکان کرد؛ ایراندخت در تاریخ 10 اسفند سال 88 به دلیل عدم “پای بندی و التزام عملی به قانون اساسی“، از طرف هیئت نظارت بر مطبوعات لغو پروانه شد.

قوچانی با حفظ مسئولیت سردبیری هفته نامه شهروند امروز، عضو شورای سیاست‌گذاری روزنامه اعتماد ملی نیز بود که به مهدی کروبی مشاوره می داد، در نتیجه در 23 بهمن ماه 87 به عنوان سردبیر روزنامه اعتماد ملی منصوب؛ عملکرد محمد قوچانی در فتنه 88 باعث شد که این روزنامه به دلیل پخش شایعه، اشاعه فحشا و افترا علیه نظام اسلامی در سال 88 توقیف شد.

لدا ت

روزنامه آسمان که اولین شماره آن در 26 بهمن 92 منتشر شد بعد از 6 شماره با درج مطلبی به نقل از هرمیداس باوند حکم قرآنی و الهی قصاص را غیرانسانی خواند که با اعتراضات گسترده جریان‌های سیاسی از جمله بخشی از جریان اصلاحات، مواجه و متعافبا با حکم دادسرای عمومی و انقلاب تهران در  اول اسفند 1392 توقیف شد.

در نهایت روزنامه افراطی مردم امروز توسط محمد قوچانی در ۶ دی سال جاری منتشر شد ولی بعد از 21 روز در  روز (شنبه27 دی) با حکم دادستانی تهران به دلیل حمایت از روزنامه هتاک فرانسوی که کاریکاتوری موهن را علیه پیامبر اسلام (ص) منتشر کرده بود، تعطیل گردید.

تجمیع همه این سلسله ناهنجاری ها و ساختار شکنی ها در کارنامه این عنصر هتاک و اداره یکی پس از دیگری با تغییر نام اما محتوای مشترک نشریات زنجیره ای مؤید وجود اراده ای قوی در بنیان مطبوعات در حاکمیت اصلاحات و اعتدال است که متضمن بقای تابو شکنی و همپوشانی با معاندین و دشمنان قسم خورده اسلام و انقلاب می باشد بر دیگر نشریات اصلاح طلب که داعیه اطلاع رسانی صحیح و تحلیل درست و منطقی مسائل را دارند نیز فرض است که از این نوع نگرش ژورنالیستی سخیف و ناصواب تبری جویند.

نویسنده رادکانا: مسلم رستمانی

امين می گوید:

درد اینجاست که این روزنامه و نشریات با دشمنان ما همصدا هستند و وزارت ارشاد ما با وجودی که می داند آنها برعلیه انقلاب کار میکنند باز به آنها اجازه میدهند چاپ کنند تازه دولت به آنها بودجه هم میدهد خوبه والله از رادکانا ممنونیم که مردم را آگاهی میدهد

ارسال نظر