رهبری با گفتار و کردار خود ثابت کردبیش از همه ی کسانی که ادعای پیروی از امام (ره) و مکتب ولایت فقیه را دارند، در خط امام(ره) هستند/ انتخاب گزینشی خیانت است
تعداد بازدید تعداد بازدید: 373 تاریخ ارسال تاریخ ارسال: ساعت 6:46 ب.ظ، یکشنبه، 17 خرداد، سال 1394 نظرات بدون نظر

آیت الله قدمی از علمای مشهور منطقه گلستان گفت :رهبر معظم انقلاب از زمانی که رهبریت انقلاب اسلامی را بر عهده گرفتند با گفتار و کردار خود ثابت کردند که بیش از همه ی کسانی که ادعای پیروی از حضرت امام (ره) و مکتب ولایت فقیه را دارند، در خط امام و معتقد به ولایت فقیه هستند.

untitledبه گزارش رادکانا، حضرت ایت الله سید حبیب الله قدمی از علمای مشهور استان گلستان در خصوص سخنرانی مقام معظم رهبری در سالگرد ارتحال امام(ره) گفت : سخنرانی مقام معظم رهبری حضرت آیت الله خامنه ای (مدظله العالی) در سالگرد ارتحال ملکوتی حضرت امام (رضوان الله تعالی علیه) در سال 94، اگرچه در مقایسه با دیگر سخنرانی های آن رهبر فرزانه در سالهای قبل که در مقام تبیین شخصیت حضرت امام (ره) بسیار چشم گیر و درخشان است.

اما می توان گفت این سخنرانی از همه ی سخنرانی های دیگر، بسیار درخشان تر است و از نظر من در بین این فرمایشات، جمله ای که چون رعد می درخشد، این جمله است که فرموند: «اگر راه امام (ره) گم یا فراموش و یا خدائی نکرده عمدا به کنار گذاشته شود، ملت ایران سیلی خواهد خورد

پایندی رهبری به خط امام

رهبر معظم انقلاب از زمانی که رهبریت انقلاب اسلامی را بر عهده گرفتند با گفتار و کردار خود ثابت کردند که بیش از همه ی کسانی که ادعای پیروی از حضرت امام (ره) و مکتب ولایت فقیه را دارند، در خط امام و معتقد به ولایت فقیه هستند؛ چه آنانی که در زمان حضرت امام با بهانه هایی از اطاعت حضرت امام طفره می رفتنند و چه اینانی که با بهانه هایی از اطاعت رهبری سرباز می زنند و به دنبال ایجاد محورهای دیگری برای حال حاضر نظام یا آینده ی آن هستند.

خط سازی ممنوع

آری! این فرمایش مقام معظم رهبری اعلانی است صریح، بر اینکه ما خطی جز خط امام (ره) نداریم و حتی رهبر انقلاب که شرعا و قانونا می تواند خط ساز باشد از ساختن خطی جدید خوداری می کند و خط سازی را منع می کنند؛ چرا که معتقد است برترین خط همان خط امام است.

راه خط شناسی

مقام معظم رهبری با اینکه بیش از همه به این خط آشناتر است هرگز نفرمودند که خط امام چیزی است که من می گویم بلکه برای شناسایی آن راه هایی را فرموده اند که کاملا مورد تأیید شرع مقدس اسلام است.

ایشان ضمن معرفی هفت مورد از اصول فکری و مبانی حضرت امام (ره) برای شناسایی اصول و مبانی فکری فرمودند: اصول فکری امام آن مطالبی است که به صورت مکرر در بیانات امام تکرار شده باشد و جزو بیّنات امام باشد و دیگر اینکه اصول نباید گزینشی انتخابی بیان شود.

چرا اصول باید مکرر در بیانات باشد

نکته بسیار مهم در این فرمایشات این است که هر مطلبی که جنبه اصولی داشته باشد قطعا بیشتر تکرار می شود و این یک نکته قرآنی است. به طور قطع توحید و یکتاپرستی مهمترین اصل دینی است و به همین دلیل، بسیاری از آیات به این موضوع پرداخته است همچنانکه نبوت و معاد نیز بعد از توحید، بیشترین آیات را به خودش اختصاص داده است.

انتخاب گزینشی خیانت است

نکته دیگر این است که گزینشی سخن گفتن در حقیقت از مصادیق خیانت است. خیانت فقط به این نیست که چیزی را تحریف کنیم یا آن را از بین ببریم. گاهی که از بین بردن یا تحریف و انکار چیزی ممکن نیاشد خائنین سعی می کنند از آن، سخن نگویند یا آن را برجسته نکنند و در مقابل آن از چیزهایی کم اهمیت بیشتر حرف بزنند یا آن را برجسته کنند.

مخالفت با توصیه نامه حضرت امام (ره)

درست در مقابل این فرمایش مقام معظم رهبری عده ای به دنبال این هستند که اصولی را برای خط امام ثابت کنند که نه تنها در فرمایشات آن بزرگوار تکرار نشده است بلکه اگرچه امام آنها را از درجه اعتبار ساقط کرده اند!

حضرت امام (ره) با زیرکی تمام در وصیت نامه اش نوشتند «اکنون که من حاضرم، بعض نسبت های بی واقعیت به من داده می شودو ممکن است پس از من در حجم آن افزوده شود؛ بهذا عرض می کنم آنچه به من نسبت داده شده یا می شود مورد تصدیق نیست، مگر اینکه صدای من یا خط و امضای منم باشد ، با تصدیق کارششناسان، یا در سیمای جمهوری اسلامی چیزی گفته باشم»

چرا مخالفت با وصیت نامه حضرت امام (ره)

سوال این است با اینکه دوستان و نزدیکان خط امام می دانند آن بزرگوار با این متن از وصیت نامه معتبرش، مهر بی ارزشی به حرفهای غیر مستند زده اند، برای چه مطالبی را تحت عنوانین مختلف به حضرت امام  نسبت می دهند در حالی که از جهت مصالحی که خود آن بزرگوار می دانست اقدام به تکذیب آنها نموده است؟

انتهای پیام/

ارسال نظر