رهبر معظم انقلاب برای هنر ارزش زیادی قائل هستند
تعداد بازدید تعداد بازدید: 375 تاریخ ارسال تاریخ ارسال: ساعت 11:00 ب.ظ، شنبه، 17 خرداد، سال 1393 نظرات بدون نظر

یک بازیگر گفت: حضرت آقا همیشه نسبت به سینما توجهی ویژه دارند. در این میان نباید از یاد برد که دیدار ایشان از پشت صحنه فیلم اخیر مجیدی (محمد) نشان می دهد که ایشان تا چه حد به سینما توجه دارند.

image67158به گزارش  رادکانا، عبدالرضا اکبری، بازیگر سینما و تلویزیون در گفت‌وگو با سیمرغ بیان کرد: من سینمای امروز ایران را هنری اخلاق گرا می‌دانم که الهامات خود را به پیروی از دستورات دین مبین اسلام وام گرفته است. این امتیاز نیز به واسطه راهنمایی بوده که که از ابتدای انقلاب اسلامی حضرت امام (ره) نسبت به تمامی اجزای جامعه داشته‌اند.

اکبری افزود: در این عرصه حضرت آقا نیز همیشه نسبت به سینما توجهی ویژه دارند این گفته نیز از جلساتی که با سینماگران چندین بار برگزار کردند می‌توان متوجه شد. در این میان نباید از یاد برد که دیدار ایشان از پشت صحنه فیلم اخیر مجیدی (محمد) نشان می دهد که ایشان تا چه حد به سینما توجه داشتند.

وی در پاسخ به این سوال که سینمای کشورمان چرا قادر نیست تصویرگر زندگی این بزرگان باشد، گفت: از نگاه من شخصیت و منش انسان‌هایی چون حضرت امام و حضرت آقا به اندازه‌ای بزرگ است که نمی‌توان به طور کامل در یک فیلم سینمایی به آنها پرداخت برای همین کمتر فیلمسازی این توان را در خود می‌بیند که به این حوزه ورود کند، هرچند اگر در این زمینه کاری بخواهد انجام شود باید با تمام امکانات ممکن صورت گیرد.

این بازیگر در پایان تاکید کرد: مطلب دیگر اینکه سینما برای اینکه ادای دینی نسبت به رهبر معظم انقلاب و حضرت امام داشته باشد، حتما لازم نیست درباره زندگی آنها فیلمی به سازد هر چند این کار در جای خود ضروری و شایسته است، اما اگر در فیلم های سینمایی به آرمان‌های انقلاب توجه شود در حقیقت گامی است در جهت تحقق خواسته‌های حضرت امام و رهبر معظم انقلاب در عرصه هنر./دانا

ارسال نظر