روحانی، نورمفیدی، رحمانی فضلی و صادقلو به چه زبانی بگویند به ما نچسبید!!
تعداد بازدید تعداد بازدید: 723 تاریخ ارسال تاریخ ارسال: ساعت 5:20 ب.ظ، چهارشنبه، 24 مهر، سال 1392 نظرات بدون نظر

با روی کار آمدن دولت اعتدال با تجمیع اصلاحات و اصولگرایی ، اما برخی هنوز هم اصرار دارند که پیروز انتخابات اصلاح طلبان تندرو هستند و باید حق خود را بگیرند در حالیکه روحانی ، نورمفیدی ، رحمانی فضلی و صادقلو بارها از تریبون فریاد زدند که وامدار هیچ کسی نیستند .

IMG21420207به گزارش رادکانا، عصر دیروز مراسم معارفه دکتر حسن صادقلو استاندار جدید گلستان برگزار شد اما نکته جالب این جلسه ، سایه سنگین اعتدال بر مبنای اصولگرایی بر سر اصلاح طلبان تندرو بود .

این قضیه آنقدر در این جلسه احساس شد که رحمانی فضلی ، آیت الله نورمفیدی و صادقلو بارها به آن واکنش نشان دادند .

رحمانی فضلی وزیر کشور برای اینکه خیال همه کسانی که به دنبال سهم خواهی از دولت اعتدال هستند را راحت کند به صادقلو گفت که در مقام استانداری مدیون هیچ کسی نیست حتی من . و باید فقط مدیون خدا باشد و بعد از چهار سال هم پاسخگوی خدا باشد که آیا کاری برای مردم انجام داده یا نه ؟

آیت الله نورمفیدی نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه گرگان نیز در صحبتهای خود صادقلو را به انتخاب مدیران شایسته واقعی توصیه کرد و گفت : حتی به من نورمفیدی هم وامدار نیستی .

دکتر صادقلو هم در سخنان خود در حالی که فریاد می کشید تا همه شرکت کنندگان در سالن اصلی و جانبی بشنوند گفت : من از روز اول ورودم به گرگان گفتم : مردم … مردم … مردم  و الان هم می گویم که وامدار هیچ شخص و گروهی نیستم حتی به آقای نورمفیدی .

 این صحبتها نشان می دهد که احتمالا جریان تندرو مدعی اصلاح طلبی در استان به دنبال سهم خواهی از دولت اعتدال و تدبیر و امید است و حرف هایی نیز در این مورد رد و بدل گردیده و شاید فشارهایی هم برای انتصاب برخی افراد به صادقلو آورده شده است اما دیروز رحمانی فضلی وزیر کشور به همه هشدار داد که معاونین استاندار و فرمانداران را وزارت کشور تایید می کند البته با معرفی استاندار و نهادهای استانی لذا آب پاکی را روی دست تندرو ها ریخت .

از طرفی آیت الله نورمفیدی هم که در انتخاب صادقلو نقش اساسی داشت و تندورهای چپ نیز از این محمل بهره برداری می کنند وارد یک بازی 50 – 50 شده است . یعنی موفقیت صادقلو موفقیت نورمفیدی و شکست وی شکست آیت الله در عرصه استانی است و آیت الله نیک می داند که در این راه باید سیاست مهار تندروها را در پیش گیرد تا خدای نکرده در مسیر صادقلو سنگ اندازی نکنند و وی را وارد حاشیه نکنند .

آیت الله نورمفیدی در مراسم معارفه دیروز تلویحا گفت که تمام قد پشت صادقلو ایستاده و در کارها به او کمک می کند .

حسن روحانی رئیس جمهور نیز بارها از اعتدال سخن گفته و نمی خواهد میوه شیرین اعتدال را با حضور تندروهای افراطی اصلاح طلب تلخ کند و ویترین دولت خود را به این افراطیون واگذار نماید و قطعا در این راه ، چشم امیدش به نیروهای معتدل هر استانی است تا نمایندگانش را یاری کنند .

رحمانی فضلی دیروز نشان داد که یک اصولگرا و یک اصلاح طلب معتدل است که به کسی در این راه باج نمی دهد . شاید او بهترین گزینه کابینه باشد که بتواند در جایگاه متولی سیاسی کشور اعتدال را بسط و ترویج کند .

همه ما وظیفه داریم برای جلوگیری از صدمات و خسارات تندروها به استان و کشور به حسن روحانی ، آیت الله نورمفیدی ، رحمانی فضلی و دکتر صادقلو و همه کسانی که دلشان واقعا برای اسلام و ایران می تپد کمک کنیم .

آقایان لطفا بگذارید دولت اعتدال کارش را بکند و اینقدر از کانالهای مختلف فشار نیاورید و سهم خواهی نکنید و فقط اسم معرفی و پیشنهاد کنید . صادقلو خودش بومی استان است و همه را می شناسد ، نیاز به معرفی همراه فشار نیست و از میان پیشنهادات گوناگون انتخاب می کند .

نکته دیگری که خیلی از این تندروها فراموش کردند این است که افراد اصلاح طلبی که در دولت اعتدال پست می گیرند باید با فرمول و مختصات اعتدال حرکت کنند . این یعنی اینکه نباید از شخصیت صادقلو انتظاری فراتر از یک مدیر اعتدالی داشته باشند و اگر افرادی مانند صالحی ، مهیمنی ، احمدی ، کریمی و هر کسی دیگر که بیاید ، باید در مدار اعتدال حرکت کند و اگر خیال می کنید با آمدن این افراد می توانید به دروان هشت سال خاتمی برگردید زهی خیال باطل … 

IMG21420207

نویسنده : کامران شبستانی 

ارسال نظر