روزانه در هر ساعت ۱۵۰ جوان در کشور بیکار می شوند
تعداد بازدید تعداد بازدید: 277 تاریخ ارسال تاریخ ارسال: ساعت 10:28 ق.ظ، یکشنبه، 22 فروردین، سال 1395 نظرات بدون نظر

محسن جلال پور رئیس اتاق بازرگانی در صفحه اینستاگرام خود با بیان اینکه “اگر هرساعت ۱۵۰ شغل ایجادکنیم تنها توانسته‌ایم از رشد و افزایش بیکاری جلوگیری کنیم” گفت: اگر بخواهیم طی پنج سال آینده بیکاری را به عدد صفر نزدیک کنیم .

بیکاریبه گزارش رادکانا به نقل از  آرمان کرمان؛ محسن جلال‌پور رئیس اتاق بازرگانی  ایران، در صفحه شخصی اینستاگرام خود نوشت: درحالی که عدد بیکاران کشور بیش از پنج میلیون برآورد شده، آگاهی از اینکه هر ساعت حدود ۱۵۰ نفر به جمعیت بیکاران افزوده می‌شود، نگرانی را صد چندان می‌کند.

با وجود این، اگر در هرساعت، ۱۵۰ نفر کار پیدا کنند، تازه توانسته‌ایم سطح موجود را حفظ کنیم. اگر امسال بتوانیم هرساعت ۱۵۰ شغل ایجاد کنیم عملاً تنها توانسته‌ایم از رشد و افزایش بیکاری جلوگیری کنیم و اگر بخواهیم طی پنج سال آینده بیکاری را به عدد صفر نزدیک کنیم، باید دو برابر این میزان یعنی ۳۰۰ شغل در ساعت و ۵ شغل در هر دقیقه ایجاد کنیم.

با این وضعیت که سیاست و سیاستمداران، هر روز مسأله جدیدی در کشور ایجاد می‌کنند، بعید است چنین توفیقی داشته باشیم. خدا کند سیاسیون ما به خود آیند و به آینده انقلاب و نظام و کشور فکر کنند.

انتهای پیام/

برچسب ها: ، ،
ارسال نظر