روز دانشجو نماد علمی، اندیشه و نوآوری است
تعداد بازدید تعداد بازدید: 97 تاریخ ارسال تاریخ ارسال: ساعت 4:42 ق.ظ، پنج شنبه، 16 آذر، سال 1396 نظرات بدون نظر

مسئول نهاد مقام معظم رهبری در دانشگاه علوم پزشکی گلستان گفت: روز دانشجو به عنوان مظهر نماد علمی و مظهر اندیشه و نوآوری به شمار می آید و بزرگ ترین رسالت او، هدایت جامعه به سوی سعادت است.

به گزارش سرویس اجتماعی رادکانا؛ آئین افتتاحیه نهمین جشنواره فرهنگی وزارت بهداشت با نام جشنواره سیمرغ با موضوع آشنایی دانشجویان با اهداف و بخش های جشنواره و معرفی رابطین و برندگان سال گذشته برگزار شد.

این مراسم به مناسبت فرارسیدن روز دانشجو، به همت معاونت فرهنگی دانشجویی و با همکاری کانون های دانشجویی، در سالن آمفی تئاتر دانشکده پزشکی دانشگاه علوم پزشکی گلستان با حضور مسئولین و استقبال پرشور دانشجویان، برگزار گردید.

مسئول نهاد مقام معظم رهبری در دانشگاه ضمن تبریک روز دانشجو و گرامیداشت هفته وحدت و تاکید بر وحدت گفت: تقارن روز دانشجو سال جاری با ولادت پیامبر (ص) و امام صادق (ع) را باید به فال نیک گرفت از این جهت که رسول گرامی اسلام (ص)، علمدار و پیشتاز علم، فکر و اندیشه بود.

روز دانشجو مظهر نماد علمی، اندیشه و نوآوری است

وی افزود: روز دانشجو به عنوان مظهر نماد علمی و مظهر اندیشه و نوآوری به شمار می آید و بزرگ ترین رسالت او، هدایت جامعه به سوی سعادت است.

حجت الاسلام حسینی کوهستانی با اشاره به اینکه رسول اکرم حضرت محمد (ص)، علم آموزی را یک عبادت و سعادت، می داند، اظهار داشت: بر همگان کسب این مهم را واجب، کرده است که در این میان، رسالت دانشجو، مضاعف و سنگین تر خواهد بود.

مسئول نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه علوم پزشکی گلستان با بیان اینکه هنر دانشجو، بررسی خلاها و کمبودهای معنوی و مادی مردم و جامعه است، خاطرنشان کرد: یک دانشجو، زمانی می تواند نماد دین و سعادت باشد که درد و مشکلات جامعه و مردم را به خوبی، کالبدشکافی کند و تشخیص دهد.

ایران اسلامی مظهر علم، تفکر، اندیشه و نوآوری است

وی با اشاره به اینکه منویات مقام معظم رهبری درباره دانشجویان این است که آنان از کمبودها و مشکلات مردم و جامعه غافل نباشند، اظهار امیدواری کرد؛ که خدای متعال تمام مردم به ویژه جوانان ایران اسلامی را مظهر علم، نماد تفکر، اندیشه و نوآوری نماید.

سخنرانی معاون فرهنگی و دانشجویی دانشگاه، قرائت بیانیه بسیج دانشجویی توسط نماینده بسیج دانشجویی و توضیحات دبیر کانون های دانشجویی درخصوص جشنواره نیز از دیگر برنامه های این مراسم بود.

در ادامه گروه موسیقی هیوا و کمدی استندآپ توسط برگزیده جشنواره در این رشته ها برگزار شد.

در پایان هم با پخش کلیپ، برگزیدگان جشنواره در سال گذشته، معرفی شدند.

انتهای پیام/

ارسال نظر