روستای حاجی‎آباد موضوع رهاشده‎ای نبود/ کوچ روستاییان از سال ۸۷ مطرح شد
تعداد بازدید تعداد بازدید: 650 تاریخ ارسال تاریخ ارسال: ساعت 9:37 ق.ظ، شنبه، 2 شهریور، سال 1392 نظرات بدون نظر

فرماندار شهرستان کردکوی وضعیت روستای حاجی‎آباد را نامناسب خواند و گفت: این روستا موضوع رهاشده‎ای نبود بلکه تلاش‎های بسیاری برای درمان و بهداشت مردم این منطقه صورت گرفت.

13901208000417_PhotoAبه گزارش رادکانا، رمضانعلی الیاسی عصر امروز در جمع مدیران دستگاه‎های اجرایی استان گلستان اظهارداشت: موضوع کوچ روستاییان حاجی‎آباد از سال 1387 مطرح شد که بعد از چندین سال به تازگی شاهد به ثمر نشستن مکان مناسبی برای مردم این منطقه هستیم.

وی خاطرنشان کرد: در ابتدای سال گذشته 25 واحد از 75 واحد مسکونی در روستای جدید آماده شد و تعداد افراد مستقر در این مکان برابر افرادی است که در حاجی‎آباد قدیم ساکن هستند.

فرماندار شهرستان کردکوی از تخصیص اعتبار برای تامین آب روستای حاجی‌آباد خبر داد و بیان داشت: اعتباری که برای تامین آب مطمئن و سالم برای مصرف شرب مردم منطقه پیش‎بینی شد بالغ بر 400 میلیون تومان بود که در سال 1391 محقق نشد.

الیاسی از مهمترین دلایل کوچ روستاییان حاجی‎آباد به مکان جدید را در فقدان آب سالم و مطمئن عنوان کرد و متذکر شد: تیم جدیدی به روستای حاجی‎آباد اعزام شدند تا اقدامات صورت گرفته را که برای بهبود وضعیت مردم صورت گرفت را به تصویر بکشد که این فعالیت‎ها در مقایسه با سال‎های گذشته در حد بهتری بوده است.

روستای حاجی‎آباد در برابر حوادث و بلایای طبیعی غیرمقاوم است

روستای حاجی‎آباد با قدمتی طولانی دارای حدود 100 خانوار سکنه و 340 نفر جمعیت در ارتفاعات جهان‎نمای شهرستان کردکوی واقع شده است، این روستا به دلیل فقدان آب آشامیدنی سالم، فقدان برق، خانه بهداشت و مشکلات دیگری از این قبیل، موجبات مشکلات زیادی برای روستاییان این منطقه فراهم کرده است.

قدمت روستای حاجی‎آباد نشان می‎دهد منازل مسکونی در این منطقه در برابر حوادث و بلایای طبیعی غیرمقاوم هستند و به دلیل اینکه منازل این روستا با خشت خام درست شده با کوچکترین زلزله، رانش زمین و طوفان فرو می‎ریزند که معضلات موجود سبب شد تا مسئولان این منطقه با مطالعات کارشناسی و دقیق، رویکرد جدیدی برای ساکنان این روستا پیش‎بینی کنند.

ارسال نظر